Karlovka Bratislava - 1. BK Michalovce 87:89 pp

Zobrazené 2474×
Publikované Monday, 30. 3. 2009 o 09:22
  9. nadstavbové kolo - skupina o 1. - 8. miesto MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava : 1. BK Michalovce    87 : 89 pp po polčase (37:42) - po riadnom hracom čase ( 81:81)Štvrtiny: (16:23, 21:19, 17:19, 27:20, 6:8)   Do Bratislavy cestovali Michalovčania v plnej zostave aj so zraneným Martinom Rakovským (natiahnuté triesla). Do tohto zápasu nastúpili dostatočne koncentrovaní a hneď od začiatku išli do vedenia 11:0. Stav o 10-15 bodov si hostia so základnou zostavou Šimko, Mižák, Svitlica, Holda a Roman Rakovský udržiavali až do 8 minúty. Po prvom prestriedaní domáci stiahli na rozdiel 3 bodov a to bol scénar, ktorý pokračoval až do konca zápasu. Michalovčania niekoľkokrát odskočili súperovi na 10-15 bodov, no domáci neustále doťahovali a nechceli sa zmieriť so svojou prvou prehrou na domácej palubovke. Do zápasu sa postupne dostávali aj hráči z lavičky a na ihrisko sa dostal aj Martin Rakovský, ktorý po technickej chybe domácich a faule z trojbodového oblúka premenil všetkých päť trestných hodov . V tom momente Michalovce viedli o 15 bodov a bolo odohraná polovica poslednej štvrtiny. Vtedy sa začala stíhacia jazda domácich, ktorá vyústila do nevídanej drámy. V čase 1 minúta a 9 sekúnd pred koncom stretnutia viedli hostia o 9 bodov a zdalo sa, že je rozhodnuté. Hráči Karlovky však začali takticky faulovať, čo im aj vychádzalo nakoľko orli mali z trestných hodov veľmi nepresnú mušku (1:6) a následne sa dvoma trojkami 17 sekúnd pred koncom dotiahli na štyri body. Keďže v tomto úseku boli Michalovskí Orli úplne bezzubí, po dvojnásobnej strate lopty v útoku za sebou, domáci najprv znížili na rozdiel 2 bodov, aby si s klaksónom vynútili predĺženie. Bolo to prvýkrát v zápase čo domáci vyrovnali. Hostia už hrali medzitým bez vyfaulovaného Mižáka a na lavičke bola j zranený Holda, ktorý si podvrtol členok. Na predĺženie nastúpili Tebeľák, Svitlica, Holda a bratia Rakovský. Veľmi dôležité bolo, že Michalovce išli hneď od úvodu do vedenia o 4 body. Karlovka, ale následne trojkou znížila na 1 bod a dokonca sa dostala prvýkrát aj do vedenia. Po niekoľkých nervóznych stratách na oboch stranách Roman Rakovský unikol 30 sekúnd pred koncom predĺženia pod kôš, natiahol na seba obrancov a uvolnil Marinka Svitlicu, ktorý dal rozhodujúci kôš v zápase, nakoľko posledný útok domácich Orli ubránili. Dalo by sa povedať, že spravodlivosť predsa len existuje i keď Michalovce na svoju výhru nakoniec potrebovali aj kus štastia. Body: Roman Rakovský 19, Svitlica 13, Tebeľák 12, Mižák 10, Šimko 8, Martin Rakovský 10, Kubovčík 9, Holda 8Doskoky: Tebeľák 13, Šimko 11Zisky: Holda 6, Svitlica 5, R.Rakovský 4, Šimko 3, Mižák 3Asistencie: Mižák 5, Šimko 4, Holda 4, Kubovčík 3{yoogallery src=[/images/s0809/nad9kolo] width=[100] height=[150]}   Ostatné výsledky 9. nadstavbového kola:Iskra Petržalka BA - BKM Legato Svit  60:82MBK TRnava - MŠK Žiar nad Hronom 87:69ŠKP Bratislava - Fatran Žilina 77:97   1. BK Michalovce, www.1bkmi.sk
Napísal: 0  Monday, 30. 3. 2009 o 09:22
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 22:02