Iskra Petržalka - 1.BK Michalovce 67:79

Zobrazené 2660×
Publikované Monday, 30. 3. 2009 o 09:28
    10. nadstavbové kolo - skupina o 1. - 8. miesto MŠK Iskra Petržalka : 1.BK Michalovce     67: 79 po polčase ( 30:47)Štvrtiny: (18:27, 12:20, 13:18, 24:14)   V tomto zápase chcel 1.BK potvrdiť, že patrí na popredné miesta v 1.lige. Zápas začala pätica Biganič, Svitlica, Roman Rakovský a Mižák. Zo začiatku to bol vyrovnaný súboj no postupne sa k výbornému výkonu rozohral Roman Rakovský (autor 29 bodov) a Marinko Svitlica, ktorí ničili súpera úspešnými trojbodovými pokusmi. K nim sa dobrým výkonom pripájali aj ďalší hráči Šimko, Tebeľák a Mižák  Kubovčík i Draganovský a tak súper nevedel kde má skôr hasiť. Na Petržalku platila zónová obrana 2:1:2, kde sa ťažšie presadzoval aj domáci pivot Halahija (208cm) s extraligovými  skúsenosťami, ktorý pred časom obliekol aj dres Orlov. Na konci si pod košom zahral aj Ľubo Plachý. Michalovce kontrolovali  vývoj celého stretnutia a oproti predchádzajúcemu zápasu nepripustili žiadnu drámu, ale kontrolovali vývoj až do konca zápasu. Body: R.Rakovský 29, Svitlica 15, Mižák 10, M.Rakovský 8, Kubovčík 7, Draganovský 4, Plachý 4, Tebeľák 2Doskoky: Šimko 3Zisky: Svitlica 3, Šimko 2, Biganič 2, R.Rakovský 2, Kubovčík 2Asistencie: Kubovčík 6, Svitlica 3, R.Rakovský 2{yoogallery src=[/images/s0809/nad10kolo] width=[100] height=[150]} Ostatné výsledky 10. nadstavbového kola:Karlovka Prírod. BA - BKM Legato Svit 75:90ŠKP Bratislava - MŠK Žiar nad Hronom  95:77MBK Trnava - Fatran Žilina 86:80 Priebežná tabuľka po 10. kole: