FATRAN Žilina - 1. BK Michalovce 94:66

Zobrazené 2611×
Publikované Monday, 20. 4. 2009 o 07:41
11. nadstavbové kolo - 1. basketbalová liga mužov FATRAN Žilina - 1. BK Michalovce 94:66 Po polčase (45:35) -  štvrtiny: 20:17, 25:18, 21:14, 28:17   Do zápasu s lídrom 1.ligy nastúpili hráči 1.BK bez rešpektu, výborne bránili, dobre zakončovali a viedli až do konca prvej štvrtiny, keď sa domáci dostali dvoma trojkami Kosu do vedenia. Základná päťka Biganič, Svitlica, Mižák, Tebeľák, a Holda hrali s chuťou a výborne začal i Martin Rakovský, ktorý striedal Svitlicu, takže domáci sa nedostali k svojej typickej nátlakovej hre. Avšak s pribúdajúcimi minútami a častými striedaniami si začali domáci budovať náskok, ktorý bol do polčasu 10 bodov. Druhý polčas už bol v réžii Žilinčanov, hoci orli začiatkom štvrtej štvrtiny stiahli náskok domácich na 15 bodov. V družstve Michaloviec dostali príležitosť všetci hráči z lavičky. Zápas najlepšie zvládla trojica Mižák, Martin Rakovský a najlepší strelec hostí Andrej Tebeľák, ktorý odohral veľmi dobrý zápas. V poslednej štvrtine pre 5 osobných chýb už nemohli nastúpiť Mižák, M.Rakovský a pri neúčasti opôr Romana Rakovského a Lukáša Šimka, Žilina zrýchlila hru a zvíťazila výraznejsšie ako si zaslúžila. Body: Tebeľák 22, Martin Rakovský 21, Draganovský 9, Kubovčík 6, Mižák 4, Svitlica 2, Biganič 2Doskoky: Tebeľák 6, M.Rakovský 5Zisky: Mižák 3, Holda 3Asistencie: Mižák 3 zdroj: 1. BK Michalovce
Napísal: 0  Monday, 20. 4. 2009 o 07:41
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 21:57