Juniori 1.BK jasne porazili Tydam Košice

Zobrazené 2407×
Publikované Monday, 22. 3. 2010 o 19:26
1.BK Michalovce – TYDAM Košice     75 : 34 (35:19) V ďalšom kole privítali orli družstvo z Košíc. Domáci chceli odčiniť dve prehry zo Žiliny a bodovať naplno. Čo sa v prvom zápase aj potvrdilo, hoci im spočiatku robil pod košom problémy pivot hostí. Hneď od začiatku zápasu sa domáci ujali vedenia a svoj náskok zvyšovali. Mladí orli predviedli veľmi pekné akcie s presnou streľbou. Po dlhšom čase prekvapil Pastirák, ktorý zaznamenal 5 úspešných pokusov za 3 body. V poslednej štvrtine dostala šancu aj lavička a zápas sa v kľudnom tempe dohrával. Mitterpák 25, Pastirák 23, Šanta 14 – Fečo 10, Pulík 71.BK Michalovce – TYDAM Košice     67 : 54 (30:26) V nedeľu sa domáci rozbiehali pomalšie a celú prvú štvrtinu prehrávali. Hostia presne zakončovali a začali brániť zónu, ktorá na orlov platila. Nevedeli sa cez ňu presadiť a až po dvoch oddychových časoch sa presadili. Postupne sa ale Michalovčania prebudili a pomaličky zvyšovali svoj náskok, ktorý sa pohyboval na 6 až 10 bodov. Vyrovnaný zápas trval až do začiatku tretej štvrtiny. Hosťom došli sily a domáci zaslúžene zvíťazili. Mitterpák 26, Jäger 16, Šanta 13 – Dzuruš 16, Ondko 16Priebežná tabuľka po 14.kole :