Chlapci 1. BK druhí, kadetky s víťaznou trofejou

Zobrazené 2111×
Publikované Monday, 6. 6. 2011 o 15:23
Prinášame vám kompletné výsledky z medzinárodného turnaja V4 žiakov a kadetiek, ktorý sa uskutočnil minulý víkend v Mestskej športovej hale a telocvični GPH. V chlapčenskom turnaji boli najúspešnejší hráči poľského Przemyslu, no nestratili sa ani druhí michalovčania. Pri kadetkách sa radovali z víťazného pohára hráčky 1. BK-D Michalovce. Chlapci :  V turnaji starších žiakov sa z turnajového prvenstva tešili hráči poľského Przemyslu, ktorí nenašli ani v jednom zápase premožiteľa. Druhé miesto obsadili domáci basketbalisti. Tí prehrali iba z víťazom turnaja a získali cenné skalpy tímov Košíc a ukrajinského Ľvovu. V zápase o prvé miesto dlho viedli, prvú štvrtinu vyhrali 22:9, polčas 28:22, no na kvalitného súpera to nestačilo. Ten v druhom polčase otočil vývoj zápasu a zaslúžene sa tešil z prvenstva na turnaji. Tretie miesto obsadili hráči Košíc. Piatok : 1. BK Michalovce - Ľvov  67:45 Juniorbasket Košice - Przemysl 33:60 Sobota :1. BK Michalovce - Juniorbasekt Košice  60:37Przemysl - Ľvov  80:20Nedeľa :1. BK Michalovce - Przemysl  45:61  Juniorbasket Košice - Ľvov  36:45
1 Przemysl 3 3 0 185:98 6
2 1. BK Michalovce 3 2 1 172:143 5
3 Ľvov 3 1 2 110:183 4
4 Juniorbasket Košice 3 0 3 106:165 3
   Dievčatá :V kategórii kadetiek sa najviac darilo domácim hráčkam. Zverenkyne trénera Janošova porazili v poslednom zápase turnaja poľský Przemysl a týmto víťazstvom si vybojovali prvé miesto na turnaji. Zápas sa odohrával úplne opačne ako chlapčenský. Hostky totiž neustále viedli a Michalovčanky sa dotiahli až na konci prvého polčasu. Druhý polčas sa obe družstvá ťahali o každý jeden bod. Domáce hráčky rozhodli o svojom triumfe až v záverečných minútach. Tretie miesto obsadili hráčky Tydamu Košice a posledné skončili dievčatá z Ľvovu.Piatok :1. BK-D Michalovce - Ľvov  70:27Tydam Košice - Przemysl  46:57Sobota :Przemysl - Ľvov  74:511. BK-D Michalovce - Tydam Košice  50:34Nedeľa :Tydam Košice - Ľvov  61:411. BK-D Michalovce - Przemysl  50:43
1 1. BK-D Michalovce 3 3 0 170:104 6
2 Przemysl 3 2 1 174:147 5
3 Tydam Košice 3 1 2 141:148 4
4 Ľvov 3 0 3 119:205 3