Medzi ocenenými športovcami aj Roman Skvašík

Zobrazené 3510×
Publikované Monday, 6. 2. 2012 o 17:26
  Rada športových klubov mesta Michalovce ako poradný orgán primátora mesta na svojom zasadnutí v decembri minulého roka prejednala predložené návrhy na vyhodnotenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov zo strany jednotlivých športových klubov, pričom pri samotnom hodnotení v kolektívnych športoch brala v úvahu výsledky dosiahnuté na úrovní krajských, celoslovenských a medzinárodných súťaží, v individuálnych športoch dosiahnuté umiestnenia na bodovacích, resp. majstrovských turnajoch a na medzinárodných súťažiach. Na základe uvedených výsledkov Rada športových klubov mesta doporučila primátorovi mesta na slávnostnom vyhodnotení oceniť najúspešnejších jednotlivcov v kategórii žiactva, dorastu a dospelých ako i oceniť  najúspešnejšie športové kolektívy v týchto vekových kategóriách. Ocenenia sa nevyhli ani basketbalu. Jednou z ocenených športovkýň bola aj hráčka 1. BK-D Diana Jurašková a takisto sa medzi ocenených zaradil aj hráč kadetov 1. BK Roman Skvašík. Medzi ocenenými bol aj ďalší hráč 1. BK Hugo Korman, ale ten dostal ocenenie za iný šport, atletiku, kde získal na majstrovstvách Slovenska striebornú medailu v skoku do výšky. Roman SKVAŠÍK, žiak a zároveň i kadet 1.Basketbalového klubu Michalovce, hrá na poste rozohrávača i  krídla, najlepší strelec družstva, člen družstva štartujúceho v Oblastných majstrovstvách skupiny Východ, v uplynulom súťažnom ročníku 2010/2011 družstvo obsadilo 2.miesto. Trénerom je Marinko Svitlica. Diana JURAŠKOVÁ, členka 1.BK-D Michalovce, krídlo družstva štartujúceho v II. lige, skupiny Východ a v I. lige junioriek, v uplynulom súťažnom ročníku 2010/2011 mala priemer 14,3 bodov na zápas, aj jej pričinením družstvo uvedenú súťaž vyhralo, v jesennej časti má priemer 24,33 bodov na zápas, družstvo v súťaži je zatiaľ na 2.mieste. Trénerom je Ladislav Janošov. Hugo KORMAN, starší žiak Športového klubu Comenium Michalovce, reprezentant Slovenska, v uplynulom roku obsadil: -  1.miesto  na M-VsAZ  v kategórii starší žiaci v skoku do výšky výkonom 166 cm, -  ako člen štafety v behu na 4x60 m a 4x200 m obsadil 1.miesto na M-SR v kategórii starší žiaci, -  2.miesto na M-SR v kategórii starší žiaci v skoku do výšky výkonom 180 cm, Trénerom je Mgr.Severín Činčár. {yoogallery src=[/images/galerie/s1112/oceneniesportovcov2012/]width=[100] height=[150]}
Napísal: 0  Monday, 6. 2. 2012 o 17:26
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 10:18