Juniori s kolísavými výkonmi

Publikované Sunday, 21. 1. 2018 o 20:38

V sobotu odohrali domáci výborný zápas s vedúcim celkom tabuľky. Začali výborne, výbornou obranou a rýchlym protiútokom si vytvorili mierny náskok. Už sa zdalo, že náskok bude rozhodujúci pre tento zápas no náš súper zapol na plno a koncom druhej štvrtiny otočil skóre vo svoj prospech. Hral sa pekný a rýchly basketbal na oboch stranách. Tretia štvrtina bola vyrovnaná a ani jedno družstvo si nevytvorilo rozhodujúci náskok. Prekvapivo zápas bol pred poslednou štvrtinou otvorený a domáci cítili možnosť zabojovať o prekvapujúci výsledok. Orli stiahli niekoľkokrát náskok súpera na 2 body. Nechýbalo veľa a takmer otočili zápas no nestalo sa. Hostia kontrovali trojkou a už si náskok ubránili. Výborný výkon domácich nestačil, hostia boli o niečo lepší a zaslúžene vyhrali. Tento zápas odohrali orli koncentrovane a so silným súperom hrali vyrovnanú partiu.

1.BK Michalovce – IMC Slovakia P. Bystrica          62:68  (31:39), štvrtiny (19:12, 12:27, 14:15,17:14)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 14, M.Demko, M.Pirkovský 7, D.Pliško 11, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 10, G.Unkovič, D.Gavaľa 6, V.Tkáč 12, M.Podžuban, R.Harman 2

Za hostí : Šipkovský 15, Zachar 14

V nedeľu to bol iný zápas. Žilina ako tretí celok tabuľky bol favoritom zápasu. Domáci viedli 6:5 no od tohto momentu bolo na palubovke len jedno družstvo to zo Žiliny. Domáci nepremenili 2-3 vyložené príležitosti spod koša, ale najmä kopili chybu za chybou čo hostia trestali a poľahky bodovali. Veľký počet strát i slabá obrana rozhodla o zápase. Hostia zónovou obranou zaskočili Michalovčanov. Tí celý zápas nenašli recept ako skórovať. Žilina kontrolovala zápas a zvyšovala svoj náskok. V druhom polčase sa zápas len dohrával. Toto stretnutie sa orlom vôbec nevydarilo. Slabá obrana a časti hry kde hrali takmer odovzdane im nesvedčil. Nakoniec vysoko prehrali. Sklamali, no treba poblahoželať súperovi, ktorý bol dobre fyzicky aj takticky pripravený.

1.BK Michalovce – MBK Victoria Žilina    37:101  (17:50), štvrtiny (10:20, 7:30, 10:20,10:31)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 14, M.Demko, M.Pirkovský 9, D.Pliško 6, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 2, G.Unkovič, M.Podžuban, R.Harman 6

Za hostí : Pažický 26, Turza 18

Najbližšie sa Michalovčania predstavia opäť doma. Na domácej palubovke privítame v sobotu 3.2.2018 o 17:30 Banskú Bystricu a v nedeľu o 10:00 Levice. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 21. 1. 2018 o 20:38
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 22. 1. 2018 o 08:05