Starší žiaci s výhrou i prehrou

Publikované Monday, 11. 3. 2019 o 12:35

Cez víkend pokračovala žiacka liga v nadstavbovej skupine o konečné 9.-13.miesto. Michalovčania privítali najprv družstvo BSC Bratislava. Od začiatku stretnutia bolo viac bojovnosti na strane hostí, ktorí aj presne zakončovali. Hostia získali niekoľko lôpt aj po presingu. Orli sa presadzovali po rýchlych protiútokoch no chybovali v obrane, keď v prvom polčase dostali až 47 bodov. Michalovčania zlepšili obranu v druhom polčase, no v každej štvrtine mali mierne navrch hostia. Hostia si po kolektívnom výkone odnášajú z Michaloviec výhru. Domácim chýbali hráči ktorí odišli na zápas s juniormi a niektorí nastúpili po zraneniach. Pre výhru musia v domácich zápasoch urobiť Orli viac a najmä vyvarovať sa zbytočným stratám lôpt.

1.BK Michalovce – BSC Bratislava  57:80 (32:47), štvrtiny (15:23, 17:24, 12:18, 13:15)

Zostava 1.BK Michalovce: D.Bujdoš, M.Demko, M.Jasovský, D.Tertinský, S.Ivančo, Ľ.Mészáros, T.Ragan, M.Mattina, T.Čop, R.Kokoš, D.Tertinský, T.Pončák

Najlepší strelci : M.Demko 14, D. Bujdoš 10

1.BK Michalovce – MŠK AŠK Slávia Trnava   67:48 (44:25), štvrtiny (26:11, 18:14, 11:9, 12:14)

V druhom zápase víkendu sa Orlom darilo oveľa lepšie. Duel začali oveľa aktívnejšie a oproti sobote lepšie bránili. Z toho vychádzali do rýchlych protiútokov 2-1, 3-2, ktoré aj presne zakončovali. Do polčasu si vytvorili náskok takmer 20 bodov. V druhom polčase sa hra spomalila, hostia lepšie bránili a domáci sa dopúšťali zbytočných strát. V tretej štvrtine sa obom družstvám nedarila streľba a padlo len 20 bodov. Michalovčania si už do konca zápasu náskok udržali a zaslúžene vyhrali.

Najlepší strelci : T.Pončák 16, T.Čop 12, M.Koščák 12

Najbližšie sa Michalovčania predstavia opäť na domácej palubovke. Po dohode so Žiarom nad Hronom sa oba zápasy uskutočnia v Michalovciach. V piatok 22.3. o 17:30 a v sobotu 23.3. o 17:00.  Zápasy sa odohrajú v hale GPH. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk . Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 3. 2019 o 12:35
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 3. 2019 o 13:09