Kadeti s výhrou proti Abovii Košice

Publikované Sunday, 10. 11. 2019 o 21:59

1.BK Michalovce – Abovia 96 Košice        94:60 (46:32), štvrtiny (27:13, 19:19, 19:22, 29:6)

V dohrávke prvého kola nastúpili orli doma proti Abovii Košice. Nastúpili koncentrovane a celú prvú štvrtinu odohrali vo výbornom tempe. Darilo sa im aj strelecky. Náskok si vytvorili aj  dobrým riešením rýchlych protiútokov. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala no Michalovčania stále držali opraty zápasu vo svojich rukách. Druhý polčas kopíroval druhú štvrtinu až do polovice tretej štvrtiny, keď orli stratili niekoľko lôpt a nepremenili niekoľko otvorených pokusov. V drese hostí sa výrazne presadzoval Šedivý čo robilo domácim problémy. Hostia stiahli na rozdiel 6 bodov na čo kontrovali domáci 5 bodmi. Do poslednej štvrtiny vstupovali orli s náskokom 11 bodov. V tejto časti sa vrátili k hre z prvého polčasu a peknými akciami zvýšili náskok a potvrdili svoju výhru. Chlapci odohrali výborný zápas nielen výsledkom, ale aj hrou pre prítomných divákov. Domácim stále chýba v zostave zranený Adam Bujdoš a Mattina. Na hosťovanie do 1.ligy starších žiakov U15 na zápasy do Žiliny a P.Bystrice boli uvolnení  S.Ivančo a T.Ragan.

Ďalšie foto nájdete na Našom FB: Official 1. BK MICHALOVCE

Najlepší strelci : MI : T.Pončák 26, M.Jasovský 25

Nastúpili : Ľ.Mészáros, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, D.Bujdoš, T.Pončák, D.Tertinský, Š.Marko, M.Koščák,

Najbližšie Michalovčania  predstavia na palubovke lídra súťaže KB Košice v nedeľu 17.11. o 10:00 v telocvični HA v Košiciach. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Na domácej palubovke sa v prvých zápasoch sezóny predstavili aj mladší žiaci U13. Porazili        2x Spišskú Novú Ves 54 : 36 a 59 : 50.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 10. 11. 2019 o 21:59
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 11. 2019 o 14:06