Prehra kadetov s lídrom súťaže

Publikované Monday, 18. 11. 2019 o 08:19

KB Košice - 1.BK Michalovce 98:37 (50:22), štvrtiny (28:13, 22:9, 28:9, 20:6)

V nedeľu 17.11. uzavreli Michalovčania na palubovke lídra súťaže KB Košice prvú časť základnej časti DL Kadetov. Hostia odohrali výbornú prvú polovicu štvrtiny. Od toho momentu sa výrazne presadzovali domáci silou, výškovou i váhovou prevahou. Michalovčania kombinovali no na každý kôš sa nadreli. Postupne sa na ich ruky vniesla aj nervozita a stratili za celý zápas až 47 lôpt. Straty pramenili s nátlakovej hry domácich, ktorí straty hneď trestali rýchlym protiútokom. Hráči ročníka 2003 boli nad  sily orlov. Nakoniec sa v poslednej štvrtine zápas len dohrával a na palubovku sa dostali všetci hráči z lavičky. Celkovo orli zaznamenali v prvej polovici základnej časti dve výhry a šesť prehier. Aj v prehratých zápasoch ukázali potenciál a dobrú hru čo je povzbudením do ďalšej práce na tréningoch.

Najlepší strelci : MI : M.Jasovský 13, D.Tertinský 5, P.Hakala 5, S.Serenčko 5

Nastúpili : Ľ.Mészáros, S.Ivančo, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, D.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, D.Tertinský, M.Štefan

Počas víkendu 30.11.-1.12. sa predstavia Michalovčania v Košiciach u súperov, najprv s Tydamom a následne s Aboviou Košice.  Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia 14. a 15.12. v sobotu proti Svitu o 16:00 a v nedeľu o 10:00 proti Spišskej Novej Vsi. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na www.msbasket.sk