Výborný štart kadetov, zdolali Spišskú Novú Ves

Publikované Monday, 5. 10. 2020 o 09:24

BK 04 AC LB SNV – 1.BK Michalovce        53:55  (27:28), štvrtiny: (12:17, 15:11, 13:17, 13:10)

Pre už známe príčiny a celosvetovú pandémiu sa minulý ročník nedohral. Kadeti boli pred ukončením súťaží priebežne okolo 11. miesta a na záverečný turnaj, ktorý sa uskutočnil v júli necestovali.

Kadeti U17 sa predstavia v celoslovenskej súťaži pre ročníky 2004 a ml.. Súťaž je rozdelená na skupiny Východ a Západ. Následne sa po základnej časti spoja najlepšie tímy z oboch skupín v nadstavbe.  V tejto sezóne po odložení domácich zápasov nastúpili na prvý zápas sezóny na Spiši. U tradičného rivala sa dorastencom 1.BK Michalovce v posledných rokoch nepodarilo zvíťaziť. Na svojej palubovke sú domáci obzvlášť silný.  Zápas začali orli trojkou a celú prvú štvrtinu viedli, keď sa vedeli presadiť v hre 1:1 a lepšie bránili. V druhej štvrtine domáci pridali a stav vyrovnali. Naopak orlom sa nedarilo strelecky a v obrane tiež viazla komunikácia. Tak sa do tretej štvrtiny išlo za stavu 27:28. V tejto časti hrali orli výborne, vyhrávali už o 8 bodov a nepremenili aj vyložené príležitosti. Nakoniec vyhrali štvrtinu o 5 bodov. Do záverečnej štvrtiny nastupovali orli s troma hráčmi so 4 osobnými chybami. Prevládali nepresnosti na oboch stranách. Hostia viedli do polovice štvrtiny, predviedli pekné akcie no nedarila sa im streľba za tri body. Súper využil menšiu stratu koncentrácie orlov a zo stavu 42:50 išli trojkou do vedenia na 51:50. Orli vyrovnali, no Spišiaci šli opäť do vedenia o 2 body. Následne minútu pred koncom Michalovčania rýchlym protiútokom vyrovnali a košom s faulom a úspešným trestným hodom išli do vedenia. Hostia mali len 1 faul a tak mohli hrať v obrane agresívnejšie. Ubránili posledné dva útoky domácich a v dráme vyhrali. Orli sa nevzdali a za bojovnosť si výhru zaslúžili. Dobré výkony predviedli aj striedajúci hráči. K peknému zápasu prispeli výkonom aj rozhodcovia. Domácim chýbali v zostave zranený M. Jasovský a pre chorobu S. Ivančo a D. Bujdoš.

Najlepší strelci: MI: A. Bujdoš 16, T. Pončák 13

Nastúpili: Ľ. Mészáros, M. Demko, P. Hakala, S. Serenčko, A. Bujdoš, P. Moravec, T. Ragan, T. Pončák, D. Tertinský, M. Štefan

Najbližšie sa predstavia Michalovčania doma v sobotu 17.10.2020 proti Žiline o 16:00 a v nedeľu 18.10. o 10:00 proti Považskej Bystrici. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk Kompletné výsledky a rozpis súťaže môžete sledovať aj na stránke www.slovakbasket.sk a štatistiky na www.msbasket.sk.