Malí Orli opäť porazili Spišskú Novú Ves

Publikované Tuesday, 17. 3. 2015 o 07:50

SNV - 1.BK Michalovce   28 : 32 (11:19)
SNV - 1.BK Michalovce   22 : 34 (7:19)

Počas víkendu  vycestovali Michalovčania do Spišskej Novej Vsi kde odohrali posledný dvojzápas na palubovke súpera. Stretnutia boli  od začiatku vyrovnané.  Necelé tri minúty pred koncom prvého zápasu bol nerozhodný stav 28:28. Orli sa nenechali zaskočiť a bojovali do poslednej sekundy čím strhli víťazstvo na svoju stranu.  Záver druhého zápasu bol o čosi istejší keď do poslednej štvrtiny nastúpili s náskokom siedmych bodov. Tento rozdiel v priebehu hry ešte zvýšili na dvanásť bodov a tak zaslúžene vyhrali. Obidvomi výhrami si najmenší Orli upevňujú pozíciu na druhom mieste vo svojej skupine a zároveň si zaisťujú postup  do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v máji. Dovtedy však ešte absolvujú posledný  domáci zápas proti  Abovii Košice, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá východnú skupinu.
Najbližšie sa Mladší mini basketbalisti  predstavia na domácej palubovke 7.ZŠ (Krymská 5) 29.03. 2015 o 10:30 a 11:30.

Zostava 1.BK Michalovce:  Bujdoš, Demko, Džurina,Hakala, Ivančo, Jasovský, Maciboba, Marcin, Miša, Paľovčík, Pončák, Serenčko, Tertinský, Volovár