Žiaci podľahli Svitu

Publikované Monday, 30. 3. 2015 o 13:37

1.BK Michalovce - BKM Svit       52:80  (27:35)

1.BK Michalovce - BKM Svit       51:77  (20:48)

Cez víkend pokračovala súťaž oblastných majstrovstiev východ kategórie žiakov. Domáci Orli v žltých dresoch privítali súpera o postup na majstrovstvá Slovenska tejto vekovej kategórie družstvo BKM Svit. Keď chceli domáci postúpiť museli v oboch zápasoch zvíťaziť o viac ako 9 a 27 bodov. V prvom zápase sa do polčasu držali no súper prišiel výborne technicky pripravený a predčil domácich najmä v rýchlosti a efektivite streľby. V prvej štvrtine po vzájomnej potýčke vylúčili rozhodcovia Tirpáka za domácich a Šimoňáka za hostí. Pri úzkej možnosti rotácie hráčov Orlov to bol tiež jeden z faktorov prehry v prvom zápase. V druhom zápase domáci začali veľmi zle, slabo bránili  a súper efektívne využíval všetky svoje šance. Po stratách na rozohrávke zakončil aj niekoľko rýchlych protiútokov. Aj keď Orli v konečnom súčte druhý polčas vyhrali nebolo im to nič platné a hostia zaslúžene zvíťazili.

Najbližšie domáce zápasy odohrajú Žiaci 1.BK Michalovce v sobotu 11.4.2015 o 10:00 a 11:40 hod proti družstvu Juniorbasket Košice. Zápas sa uskutoční v telocvični GPH v Michalovciach.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 30. 3. 2015 o 13:37
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 30. 3. 2015 o 14:00