Starší mini s dvoma výhrami v Rožňave

Publikované Tuesday, 29. 3. 2016 o 09:27

Na Zelený štvrtok dohrávali mini žiaci 1.BK Michalovce dvojzápas v Rožňave. V prvom zápase to nebolo jednoduché, keď domáci aktívnou obranou a vnikaním pod kôš prekvapili hostí. Prehrávali už 9:0. Ešte v prvej štvrtine skorigovali a v druhej časti sa im podarilo otočiť skóre. Zápas bol v druhom polčase vyrovnaný. O výsledku rozhodla posledná časť, v ktorej Michalovčania dominovali a rýchlou hrou rozhodli zápas vo svoj prospech. Znova sa im podarilo ubrániť vysokých hráčov domácich, keď Demko a Jasovský nedovolili súperovi výraznejšie sa presadiť. Efektný kôš sa podarilo zaznamenať Serenčkovi, keď takmer z polovice ihriska so sirénou konca tretej štvrtiny skóroval svojou ďalekonosnou strelou. Nakoľko v tejto kategórii neplatia strely za tri body, zapísal si len 2 body, ale i tak prekvapil všetkých v hale. V druhom polčase hrali orli od začiatku oveľa lepšie, obe päťky si vytvorili náskok. No stratou koncentrácie sa súper vždy dotiahol, keď polčas bol len o 2 body. V tomto čase orli zahadzovali aj vyložené príležitosti. V závere výborne zahrali všetci chlapci a dobrou hrou v obrane i útoku rozhodli zápas a zaslúžene vyhrali. Najbližšie sa Orli predstavia na domácej palubovke 3. apríla 2016 o 10:30 a 11:40 proti Svitu. Zápasy sa odohrajú v telocvični 7.zš (Krymská 5).

BK ŠPD Rožňava -  1.BK Michalovce  32 : 48  (16 : 19)

BK ŠPD Rožňava -  1.BK Michalovce  33 : 46  (20 : 22)

Zostava 1.BK Michalovce: Meszároš Ľ., Bujdoš D., Ivančo S., Bujdoš A., Koščák M., Demko M., Hakala P., Serenčko S., Pončák T., Marcin F., Jasovský M., Tertinský D., Mattina M., Kokoš R.