Kadeti začali sezónu výhrou

Publikované Monday, 26. 9. 2016 o 14:16

Prvý zápas sa kadetom vydaril, keď sa im podaril dať až 93 bodov. Zápas začali lepšie a darila sa im streľba, keď v prvej štvrtine zaznamenali 3 úspešné trojky. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala a súperovi sa darilo na útočnom doskoku a skórovali najmä po chybách v obrane a stratách domácich. V tom čase bol rozdiel najmä v stratených loptách, Michalovčania svojimi stratami 22 za prvý polčas. Hostia nakoniec otočili a polčas vyhrali o bod. Do druhého polčasu nastúpili orli veľmi dobre, aktívnou obranou niekoľkokrát  zatlačili a následným rýchlym protiútokom ničili Košičanov. Tento úsek vyhrali 20:1. Nakoniec vstupovali do poslednej štvrtiny s náskokom 17 bodov. Zdalo sa, že zápas sa bude len dohrávať, ale nakoniec bola takmer zo zápasu dráma. Ešte v tretej štvrtine sa vyfauloval Mišo Podžuban a následne na začiatku štvrtej štvrtiny aj Kincel čo znamenalo výrazne oslabenie. Hostia zrýchlili hru, hrali presing a bodovú stratu postupne znižovali. Následne sa vyfauloval aj Rišo Harman. V tom čase bol rozdiel len 5 bodov. Zlomom bola úspešná trojka Dávida Tertinského a následne aj chladnokrvne premenené dva trestné hody. Chlapci bojovali a zápas dotiahli do víťazného konca. Záver zvládli aj v obrane čo rozhodlo. Na úvod sezóny vyhrali čo by malo byť povzbudením do tréningu i ďalších zápasov. Domácim pomohlo aj povzbudzovanie publika.

1.BK Michalovce – KB Košice                     93:77  (40:41), štvrtiny (21:17, 19:24, 20:8,27:28)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 19 (18 doskokov), M.Pirkovský 19, D.Pliško 17, M.Demko 14, M.Lustig 10, M.Podžuban 5, D.Tertinský 5, R.Harman 4,

KB Košice : Barón 23, Monček 17,

Ďalšie zápasy odohrajú kadeti na domácej palubovke počas víkendu 8.-9.10.2016. Keď privítame Levice a Žiar nad Hronom. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=335  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 26. 9. 2016 o 14:16
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 26. 9. 2016 o 14:26