• Tlač
  • Email

Prehra kadetov s Levicami

Publikované Tuesday, 11. 10. 2016 o 02:24

Počas víkendu odohrali kadeti len jeden zápas s Levicami, nakoľko Žiar nad Hronom sa zo súťaže odhlásil. Orli začali dobre, vedenie sa v prvom polčase striedalo na oboch stranách. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil, domácim robili problémy najmä vniknutia súperových hráčov pod kôš a tým rozvracali obranu a poľahky skórovali. Aj keď bola výšková prevaha na strane Michalovčanom, v niektorých fázach to nebolo vidno a orli strácali i na doskoku. Problémom bolo dostať aj loptu na vysokých hráčov a tak súper poľahky zvyšoval náskok. Druhý polčas začal výborne, keď orli strelili dve trojky po sebe. Znížiť náskok súpera sa im však nepodarilo. V poslednej štvrtine sa vyfaulovali rozohrávači domácich a rýchly hráči hostí nemali problém. Tento zápas domácim proti hrateľnému súperovi nevyšiel podľa predstáv. Sklamali v obrane a rozdiel bol aj v efektivite streľby. Trestné hody len na úrovni 50% a 30 stratených lôpt hovorí za všetko. Náš súper zaznamenal až 8 úspešných trojkových pokusov. Od polovice poslednej štvrtiny sa zápas len dohrával a hostia zaslúžene vyhrali.

1.BK Michalovce – ŠBK Junior Levice        56:82  (32:42), štvrtiny (16:17, 16:24, 13:11,11:29)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 20 (18 doskokov), M.Demko 20, M.Pirkovský 2,  D.Pliško 6, M.Lustig, M.Podžuban 4, R.Harman 4, Čobanov, Lopuch                                            KB Košice : Danielič 32, Viliem 19

Ďalšie zápasy odohrajú kadeti na domácej palubovke počas víkendu 22.-23.10.2016. Keď privítame v sobotu Svit o 16:00 a nedeľu Spiššskú Novú Ves o 11:00. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=335  a štatistiky na www.msbasket.sk.