Kadeti odohrali dobrý zápas so Spišiakmi

Publikované Monday, 12. 12. 2016 o 20:15

1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves     51:77  (31:39), po štvrtinách (20:14, 31:39, 42:55)

Po dvoch minulotýždňových prehrách v Považskej Bystrici a Prievidzi orli znova na domácej palubovke. Na domáce zápasy už bol k dispozícii aj Martin Demko, ktorý pred týždňom nehral. Sobotňajší zápas bol pre chorobu hostí odložený, tak domáci hrali len v nedeľu proti Spišiakom.  Michalovčania nastúpili v základnej zostave Pirkovský, Brnčál, Harman, Pliško, Lustig. Skóre sa menilo na oboch stranách a v prvej štvrtine boli o niečo lepší i bojovnejší orli. V druhej štvrtine bola hra vyrovnaná a ani jedno družstvo sa nedokázalo bodovo trhnúť až koncom štvrtiny hostia zlepšili hru no najmä po chybách orlov otočili skóre. Polčas vyhrala o 8 bodov. V tretej štvrtine sa priebeh hry nezmenil, zónová obrana hostí platila na domácich a Spišiaci ešte zvýšili náskok. V poslednej štvrtine už hostia držali súpera na dištanc a zápas sa len dohrával. Michalovčania odohrali dobrý zápas, ale tento zápas stratili, keď odišli kondične a v závere nemali tiež dostatok hráčov v rotácii.

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Demko 4, M.Pirkovský 2, D.Pliško 20, M.Lustig 10, R.Harman 4, S.Brnčál 7, D.Tertinský 4, M.Lopuch

SNV : Korfanta 24, Kozel 21

Staršie výsledky :

P.Bystrica – 1.BK Michalovce     85:45

Prievidza – 1.BK Michalovce       95:56

Najbližšie domáce zápasy odohrajú kadeti počas víkendu 17.-18.12.2016. Keď privítame v sobotu o 16:00 Lučenec a v nedeľu o 11:00 Banskú Bystricu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=335  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 12. 12. 2016 o 20:15