• Tlač
  • Email

U súperov opäť tesné prehry juniorov

Publikované Monday, 13. 11. 2017 o 10:20

V Prievidzi podali orli vynikajúci výkon. Viedli ešte aj začiatkom štvrtej štvrtiny. V dresoch domácich

nastupujú dvaja chlapci aj v extralige. Michalovčania bojovali, ale v závere doplatili na fauly a úzku rotáciu hráčov. Na konci zápasu bolo cítiť, že odišli aj po kondičnej stránke. Nakoniec Michalovčania po výbornom výkone prehrali.

MBA PRIEVIDZA – 1.BK Michalovce                      87:75  (38:43), štvrtiny (22:16, 16:27, 18:18,31:14)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 20 (18doskokov), M.Demko 9, M.Pirkovský 22, M.Lustig 2, R.Harman 2, S.Brnčal, G.Unkovič, D.Gavaľa 5, V.Tkáč 15, M.Podžuban

MBK HANDLOVÁ – 1.BK Michalovce                    62:61  (35:26), štvrtiny (18:12, 17:14, 14:17,13:18)

S tabuľkovým susedom začali hostia vlažne. Vyčerpaný po náročnom sobotňajšom zápase celý zápas doťahovali náskok domácich. V závere zápasu sa im podarilo otočiť skóre a dokonca strhli skóre na svoju stranu. Dokonca viedli 61:57. Zbytočnými stratami v závere orli nešťastne, ale zaslúžene prišli o víťazstvo. Celkovo podali oveľa slabší výkon ako v sobotu. Pre Michalovčanov to bola ďalšia smolná prehra v závere zápasu. Škoda, no na koncentrácii a zvládnutia záverečnej fázy musia ešte popracovať. Aj napriek tomu zatiaľ družstvo juniorov podáva sympatické výkony.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 12, M.Demko 2, M.Pirkovský 23 (7 ziskov, 6 asistencií), M.Lustig 6, R.Harman 2, S.Brnčal 2, G.Unkovič, D.Gavaľa 6, V.Tkáč 8, M.Podžuban

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma proti KB Košice. Zápas sa odohrá v sobotu 25.11.2017  v telocvični GPH o 16:00. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.