Žiaci nestačili na Spišiakov

Publikované Monday, 20. 11. 2017 o 12:47

Po dobrom úvode sezóny čakal na žiakov favorit a tiež nezdolaný súper Spišská Nová Ves. V minulej sezóne s týmto súperom ešte v kategórii Starší mini žiaci nedokázali vyhrať. V prvom zápase orli začali zastrašene a hlavne po vysunutej obrane Spišiakov strácali lopty. Následne súper poľahky skóroval a vytvoril si náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná a v podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas. Hostia si náskok udržali a domácim robil problémy najmä výborný Hasaj. Druhý zápas začali orli výborne a bojovne. Škoda, že nepremenili svoj šance a rýchle protiútoky vo svoj prospech. Zlomová bola tento krát druhá štvrtina, keď nezachytili tlak súpera a chybami im dovolili bodovo odskočiť. Súper si v druhom polčase nenechal výhru vziať. Domáci sa znova o niečo zlepšili, ale na súpera zo Spiša to zatiaľ nestačilo.

1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves       34:59 (12:33), štvrtiny (3:24, 9:9. 13:18, 9:8)

1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves       30:76 (17:33), štvrtiny (12:14, 5:19, 7:28, 6:15)

Najlepší strelci domáci:

1.zápas : Koščák 6, Tertinský 6

2.zápas : A.Bujdoš 13, Koščák 4

Najbližšie stretnutia odohrajú Žiaci opäť doma v sobotu 2.12. proti KB RIM Basket Košice. Zápasy sa hrajú o 9:00 a 10:45 v telocvični GPH.

Zostava 1. BK MICHALOVCE: Mészáros, Bujdoš D., Ivančo, Koščák, Demko, Hakala, Serenčko, Jasovský, Tertinský, Mattina, Bujdoš A., Štefan, Kokoš, Pončák

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 20. 11. 2017 o 12:47