• Tlač
  • Email

Juniori doma prehrali

Publikované Monday, 5. 2. 2018 o 15:06

Prvý februárový víkend sa prehupla juniorská súťaž do druhej polovice. V sobotu odohrali domáci znova dobrý zápas s Banskou Bystricou. Hostia si držali mierny bodový náskok celý zápas. Domáci výborne bránili počas celého zápasu. Orli mali zápas výborne rozohraný, škoda vysokého počtu strát čo ale bojovnosťou vyrovnávali. Zápas rozhodla streľba. Domáci premenili len 4 z 26 trojbodových pokusov. Hostia si víťazstvo ustrážili.

1.BK Michalovce – ŠKP BBC B.Bystrica    47:56  (26:25), štvrtiny (9:14, 17:11, 12:19,9:12)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 24, M.Demko, M.Pirkovský 2, D.Pliško 9, D.Tertinský 3, S.Brnčal 4, G.Unkovič, V.Tkáč, M.Podžuban, R.Harman 5

V nedeľňajšom zápase sa v Michalovciach predstavil druhý celok tabuľky Levice. Skúsené družstvo ošľahané zápasmi aj s medzinárodnej mládežníckej ligy EYBL bolo favoritom. Prvý polčas bol vyrovnaný, keď sa hral rýchly a pekný basketbal na oboch stranách. Pokiaľ domácim stačili sily a vyhli sa nepresnostiam držali s Levičanmi krok. V polovici druhej štvrtiny, ale stratili tempo a najmä koncentráciu čo súper po hrubých chybách trestal. Hostia premenili niekoľko rýchlych protiútokov a zvýšili náskok. Domáci nezachytili ani začiatok prvého polčasu čo znamenalo ďalšie straty a o zápase bolo rozhodnuté. Hostia zaslúžene vyhrali, keď v poslednej štvrtine predviedli niekoľko presných trojbodových pokusov. Skóre narastalo aj po chybách domácich na rozohrávke pri hosťujúcom presingu. Ako pred dvoma týždňami aj teraz sa domácim nedeľňajší zápas nevydaril.

1.BK Michalovce – ŠBK Junior Levice       53:98  (32:46), štvrtiny (21:23, 11:23, 10:29,11:23)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 16, M.Demko 2, M.Pirkovský 9, D.Pliško 8, D.Tertinský 8, S.Brnčal 6, G.Unkovič, M.Podžuban, R.Harman, V.Tkáč 2, M.Lustig 2

Najbližšie sa Michalovčania predstavia vo Svite v nedeľu 18.2.2018. Na domácej palubovke privítame v sobotu 3.3. o 16:00 Handlovú a v nedeľu 4.3. o 10:00 Prievidzu. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk