Na záver sezóny zápasy žiakov so Spišiakmi

Publikované Sunday, 20. 5. 2018 o 21:32

1.BK Michalovce - Spišská Nová Ves                       21:62 (10:23)

1.BK Michalovce - Spišská Nová Ves                       32:60 (11:37)

Orlov po ťažkých zápasoch s Aboviou Košice čakal ďalší kvalitný súper Spišská Nová Ves. Orli začali v prvom zápase dobre. Po prvej štvrtine bol stav nerozhodný 7:7, avšak výšková prevaha, kvôli ktorej mali Orli problémy v doskoku  a kvalita súperovej streľby sa ukázala v pokračovaní zápasu, keď už na polčas Spišská Nová Ves vyhrávala 10:23. Do konca zápasu sa náskok len zvyšoval a Orli sa nedokázali vrátiť z vysokého stavu. Zápas skončil prehrou Michaloviec 62:21. V druhom zápase tlak súpera nepovolil a Orli kvôli zbytočným chybám nakoniec podľahli aj v druhom zápase a to 60:32.

Spišská Nová Ves   1.BK Michalovce                     43:25 (25:14)

Spišská Nová Ves – 1.BK Michalovce                      68:17 (31:3)

V Spišskej sa orlom aj v oslabenom zložení podarilo odohrať dobrý prvý zápas. V druhom už ale kondične nestačili a domáci potvrdili svoje víťažstvo.

Zostava 1. BK MICHALOVCE: Mészáros, Ivančo, Koščák, Demko, Hakala, Serenčko, Tertinský, Bujdoš A., Bujdoš D., Kokoš, Mattina, Pončák (PN), Štefan (PN), Jasovský (PN), Ragan (PN)

Ďalšie výsledky nadstavbovej časti žiakov.

V skupine o 1.-4. miesto skupiny východ kategórie žiakov o postup na majstrovstvá Slovenska odohrali 1.BK Michalovce zápasy 14.4. v Poprade a 28.4. v Košiciach. Družstvá s jasnou výškovou a hmotnostnou prevahou boli v tomto roku nad sily orlov. Aj keď sa orli snažili a podali výkon na úrovni svojich možností naši súperi boli lepší. Na tom nemení ani fakt, že orli nenastúpili v plnom zložení. Michalovčanov čaká cez leto veľa práce, ale aj snaha doplniť káder o vysokých hráčov.  Na majstrovstvá Slovenska postúpili družstvá z Popradu a Košíc.

Iskra Poprad - 1.BK Michalovce                77:32 (44:32)

Iskra Poprad - 1.BK Michalovce                87:23 (68:17)

Abovia Košice - 1.BK Michalovce              77:32 (44:32)

Abovia Košice - 1.BK Michalovce              87:23 (68:17)