• Email

Prípravné zápasy družstiev 1.BK Michalovce

Publikované Friday, 28. 9. 2018 o 09:09

1.BK Michalovce – BK Užhorod  84:36 (23:24)

V nedeľu 23.9. odohrali v Michalovciach prípravné zápasy Juniori aj Starší žiaci. Súperom im boli družstvá z blízkeho Užhorodu. V prvom zápase starší žiaci odohrali dobrý duel, keď s dobrým súperom hrali vyrovnanú partiu. Polčas bol vyrovnaný a žiadne družstvo si nevytvorilo náskok.  Zápas sa rozhodol v polovici tretej štvrtiny. Tam súper bodovo ušiel domácim a náskok si udržal až do konca zápasu. Michalovčania predviedli niekoľko pekných akcií v útoku. Bojovali a niekoľkokrát sa nebáli ani hodiť po loptu a popasovať sa s fyzicky silným súperom. Nedarilo sa im v obrane, kde ešte potrebujú zlepšiť pohyb a obranné postavenie. Treba však povedať, že náš súper mal výškovú prevahu a zaslúžene zvíťazil. Za domácich nastúpili : Pončák, Koščák, A.Bujdoš, Hakala, Tertinský, Kokoš, Jasovský, Serenčko. Zápas bol pre orlov výbornou prípravou do blížiacich sa zápasov celoslovenskej žiackej ligy skupiny východ. Prvý súťažný duel odohrajú na domácej palubovke v piatok 5.10. od 18:00 proti Abovii Košice.

1.BK Michalovce – BK Užhorod  84:36 (34:21)

V druhom dueli nastúpili juniori tiež proti BK Užhorod. Domáci nastúpil len so siedmi hráčmi podobne ako náš súper. Orli bez zranených hráčov nastúpili menej koncentrovaný a nedarila sa im streľba z poľa. V druhej štvrtine nepremenili aj vyložené príležitosti spod koša a preto bol rozdiel v skóre po polčase len 13 bodov. Domáci mali výraznú výškovú prevahu. Rozbiehali sa ťažšie a bol to pre nich prvý prípravný zápas pred sezónou. Postupne zrýchlili a zjednodušili hru čo sa prejavilo aj na výške skóre. V druhom polčase už hostia nestačili na orlov a domáci sa výrazne presadili po rýchlych protiútokoch aj z pod koša. Nakoniec zaslúžene vyhrali.

Zostava 1.BK Michalovce : Kincel 28, Pliško 10, Demko 16, Harman 3, Pirkovský 13, Podžuban 6, Brnčal 8

Počas tohto týždňa prebehol aj turnaj starších žiakov v Humennom. V piatok nastúpili orli v plnom zložení na prvý zápas turnaja a vyhrali s 1.BK Humenné 84:23 po 36:11. Druhý zápas turnaj sa odohral až v nedeľu proti BK MŠK Kežmarok a orli cestovali len v polovičnom zložení aj s dvoma staršímí mini žiakmi. Nakoľko prvá polovica tímu odohrala ďalší prípravný zápas v domácom prostredí s rovesníkmi BK Užhorod. V tomto zápase sa Michalovčania držali len do polčasu, keď tesne prehrávali 15:22. No v druhom polčase stratili veľmi veľa lôpt a najmä starší hráči nepodali optimálny výkon. Aj napriek tomu sa stali víťazom turnaja nakoľko domáci Humenčania v záverečnom zápase zdolali Kežmarok. V celkovej tabuľke rozhodlo skóre, ktoré mali orli najlepšie.  Michalovce reprezentovali  (Štefan, Ivančo, D.Bujdoš, Kolesár, Mattina, Mészáros, Ragan, Pastornický, Kuliňák)