• Tlač
  • Email

Prvé zápasy nového ročníka juniorskej ligy

Publikované Tuesday, 9. 10. 2018 o 16:09
MBK Victoria Žilina - 1.BK Michalovce  82:74  (42:40), štvrtiny (21:24, 21:16, 16:19,24:15)

Michalovčania sa koncom septembra predstavili na palubovke Žiliny a P.Bystrice favoritov juniorskej ligy. P.Bystrica je stabilným účastníkom Final 4 juniorskej ligy a Žilina v minulom ročníku len tesne nepostúpila medzi 4 najlepšie družstvá. Hostia odohrali výborný zápas. Ešte 3 minúty pred koncom viedli a až v samom závere zbytočnými stratami lôpt dovolili domácim otočiť skóre. Celkovo mali až 21 strát a rozhodla aj slabšia % úspešnosť streľby trestných hodov. V minulej sezóne s týmto súperom 2x vysoko prehrali. Po dlhšom prestávke sa objavil v zostave aj Mišo Podžuban a nesklamal a odohral dobrý duel.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 27, M.Demko 10, M.Pirkovský 15, D.Pliško 14, M.Lustig, R.Harman, D.Tertinský, S.Brnčal 2, M.Podžuban 6, M.Lopuch

IMC Slovakia P.BYSTRICA - 1.BK Michalovce  79:66  (48:34), štvrtiny (26:21, 22:13, 19:18,12:14)

V druhom zápase víkendu v nedeľu v Považskej Bystrcii si od začiatku domáci držali mierny náskok.

Darilo sa im eliminovať orlov. Dávid Pliško dosiahol päť úspešných trojkových pokusov. Michalovčanom znova vysoký počet strát nedovolil siahnuť na výhru. V oboch zápasoch podali orli dobrý výkon. Prísľubom je veľký priestor na zlepšenie. Potvrdilo sa, že s takými súpermi sa musia vyvarovať chýb aby dokázali zvíťaziť. Už najbližšie budú môcť zabojovať o dobrý výsledok v domácom zápase so Svitom a Spišiakmi.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 23, M.Demko 5, M.Pirkovský 17, D.Pliško 19, M.Lustig, R.Harman, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal, M.Podžuban 2

Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia v sobotu 13.10.2018 proti Svitu o 17:00 a v nedeľu 14.10. o 10:00 proti Spišskej Novej Vsi. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Súpiska : S.Kincel 205cm/105kg, M.Demko 198/87, M.Pirkovský 188/74, D.Pliško 190/75, M.Lustig 185/73, R.Harman 179/62, M.Lopuch 188/77, D.Tertinský 179/84, S.Brnčal 193/78, M.Podžuban 178/71