Juniori porazili aj favorizovaných Spišiakov

Publikované Monday, 15. 10. 2018 o 15:38
1.BK Michalovce - BK 04 AC LB SNV 78:63 (44:35), štvrtiny (21:17, 23:18,11:17,23:11)

V nedeľu čakal na orlov favorit a obhajca tretieho miesta z minulej sezóny. V posledných rokoch sa orlom proti tomuto nepríjemnému súperovi nedarilo ani v kadetskej ani v juniorskej kategórii. Po sobotňajšej výhre so Svitom výborným kolektívnym výkonom keď dosiahli jasné víťažstvo a až 28 asistencií začali dobre aj proti Spišiakom.Vytvorili si mierny náskok,ktorý po polčase narástol na 9 bodov. Orlom nemali oproti sobote až takú úspešnosť streľby no najmä robili veľa nevynútených chýb z ktorých pramenili straty. V tretej štvrtine hostia vycítili šancu a mali viac z hry.Bodovo sa dotiahli na domácich. Do záverečnej časti mali orli náskok 3 bodov.Po zakríknutej tretej štvrtine pridali a zaslúžene porazili favorita zo Spiša. Je to vôbec prvýkrát keď Michalovčania dokázali zdolať 2 favoritov počas jedného víkendu. Obe dužstvá z basketbalových bášt v Michalovciach padli čo je peknou odmenou pre chlapcov pre tréningovú drinu počas posledných rokov. Veríme, že v ďalších domácich zápasoch príde orlov povzbudiť ešte viac divákov a vytvoria výbornú domácu atmosféru.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 25, M.Demko 3, M.Pirkovský 22, D.Pliško 16, M.Lustig 2, R.Harman 2, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 8, M.Podžuban

Na domácej palubovke privítame najbližšie v derby v piatok 19.10. o 18:00 KB Slávia Košice. Zápas sa odohrá v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/ a štatistiky na www.msbasket.sk.                                 1.BK MICHALOVCE
Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 15. 10. 2018 o 15:38
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 15. 10. 2018 o 15:42