• Tlač
  • Email

Prehra starších žiakov v Žiline

Publikované Wednesday, 31. 10. 2018 o 15:14

MBK Victoria Žilina - 1.BK Michalovce          108:68 (56:26), štvrtiny (29:15, 27:11, 23:25, 29:17)

Dňa 28.10 sa uskutočnil ďalší basketbalový zápas v kategórii starších žiakov. Michalovčania cestovali len do Žiliny nakoľko Dolný Kubín sa zo súťaže odhlásil. V úvode stretnutia sa hral v celku vyrovnaný zápas. V druhej štvrtiny robili orli veľa chýb v obrane, ale aj v počte stratených lôpt. Nevychádzala im ani streľba z vonku. Súper zaváhania bodovo trestal a už do polčasu výraznejšie viedol. Po zmene strán začali hostia viac vnikať pod kôš a robiť rýchle protiútoky z čoho sme aj bodovali. Tretiu štvrtinu orli vyhrali 25:23. Počas celého zápasu mali domáci výškovú prevahu. Výborne doskakovali a nedovolili sa hosťom presadiť podľa ich predstáv. Výborný strelci na strane hostí niekoľko krát vystrelili úspešne aj za tri body. Michalovčanom už neostal čas na zníženie skóre a prehrali. V zápase im chýbala v určitých fázach patričné nasadenie a koncentrácia. Po tomto zápase orli stále čakajú na prvú výhru v súťaži.

Zostava a body 1.BK Michalovce: A.Bujdoš, M.Demko, T.Pončák, P.Hakala,M.Jasovský, M.Koščák, D.Tertinský, S.Ivančo, Ľ.Mészáros, R.Kokoš

Najlepší strelci : A.Bujdoš 16, R.Kokoš 15

Najbližšie sa Michalovčania predstavia na domácej palubovke. V sobotu 10.11. privítame o 11:00 Svit a v nedeľu o 12:15 Kežmarok. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk . Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/ a štatistiky na www.msbasket.sk.