• Tlač
  • Email

Juniori vonku s výhrou a prehrami

Publikované Monday, 3. 12. 2018 o 07:17
     MBA Prievidza - 1.BK Michalovce   77:69  (31:28), štvrtiny (19:17, 12:11, 24:16,22:25)

Orli vycestovali na zápasy vonku v Prievidzi a v Handlovej. Bez zraneného Dávida Pliška ich čakal v sobotu ťažký zápas. Dlho sa držali súpera no strácali veľa lôpt pri pressingu domácich. Nedostávali sa ani do voľných príležitostí pod košom. V tretej štvrtine sa podarilo Prievidzi natiahnuť svoj náskok. Hostia sa ale nevzdali a po trojkách skorigovali. 2 minúty pred koncom bolo dokonca len štyri body pre domácich. Orlom však už neostalo dosť síl na obrat. Nakoniec tesne prehrali.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 17, M.Demko 6, M.Pirkovský 21, M.Lustig 11, R.Harman 3, D.Tertinský, S.Brnčal 6, M.Podžuban 5,

MBK Baník Handlová - 1.BK Michalovce  61:73  (27:36), štvrtiny (9:18, 18:18, 14:19,20:18)

V druhom zápase víkendu v nedeľu v Handlovej mali Orli potvrdiť rolu tabuľkového favorita. No zápas sa

vyvíjal  opačne. Videli domáci, až po chvíli sa hosťom podarilo koncentrovať a postupne otočiť vývoj zápasu. V druhej štvrtine bol duel vyrovnaný a už sa zdalo že Orli si vytvoria dostatočný náskok no domáci dvoma trojkami i poslednou s klaksónom skorigovali na prijateľných 11 bodov. V druhom polčase mali hostia o niečo navrch a až pod dvoch trojkách Matúša Lustiga bodovo odskočili. Handlovčania sa aj tak nevzdali a držali sa až do konca zápasu. Michalovčania si napokon povinnú výhru aj po ťažkom boji ustrážili.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 25, M.Demko 1, M.Pirkovský 19, M.Lustig 17, R.Harman 3, D.Tertinský 2, S.Brnčal 6, M.Podžuban

Slávia TU Košice - 1.BK Michalovce   108:69  (53:34), štvrtiny (35:12, 18:22, 35:16,20:19)

V piatok 30.11. odohrali ešte Orli duel so svojou dvojičkou a favoritom súťaže Sláviou TU Košice. Domáci neponechali nič na náhodu a potvrdili svoju dominanciu. Orli držali krok s domácimi len v dvoch štvrtinách. V rotácii im citeľne chýbali sily a Košice so silnejšou lavičkou zaslúžene vyhrali. V závere sa dostali na ihrisko aj starší žiaci Adam Bujdoš a Matúš Jasovský, ktorí zberali cenné skúsenosti.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 18, M.Demko 6, M.Pirkovský 13, M.Lustig 8, R.Harman, D.Tertinský 3, S.Brnčal 13, M.Podžuban 6, A.Bujdoš 2, M.Jasovský

Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia v piatok 7.12. keď privítame o 16:30 žilinu a v sobotu o 13:00 Považskú Bystricu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.