Juniori doma na favoritov nestačili

Publikované Monday, 10. 12. 2018 o 00:14

1.BK Michalovce – MBK Victoria Žilina  60:83  (41:38), štvrtiny (15:21, 26:17, 10:26,9:19)

Počas posledného víkendu sa v Michalovciach predstavili družstvá z hornej čsti tabuľky. Žilina a Považská Bystrica. Po dobrých výkonoch u týchto súperov chceli Michalovčania sa aj doma prezentovať dobrým výkonom. Nastúpili v bielych dresoch v základnej zostave Kincel, Lustig, Pirkovský, Podžuban a Brnčal. Obojstranne sa hral vyrovnaný basketbal, ale hostia mali postupne o niečo navrch. Domácich limitovali stratené lopty no postupne prevzali iniciatívu a polčas tesne vyhrali. No tretia štvrtiny im vôbec nevyšla a dá rozhodla. Súper sa bodovo vzdialil a výhru si už nenechal vziať.  V závere dostali šancu aj naši mladí žiaci, ktorí zbierali cenné skúsenosti.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 17, M.Demko, M.Pirkovský 16, M.Lustig 4, R.Harman 5, D.Tertinský, S.Brnčal 12, M.Podžuban 3, A.Bujdoš 3, M.Jasovský, T.Pončák

Žilina: Erben 26, Šváby 14,

1.BK Michalovce – IMC Slovakia P.Bystrica 66:73 (28:37), štvrtiny (13:17, 15:20,21:13,17:23)

V nedeľu čakal na orlov ďalší z favoritov. Tak ako v sobotu mali proti sebe súpera výborne fyzicky pripraveného. Náš súper aj výborne zakončoval a celý prvý polčas viedol. Hostia aj výborne bránili a naši hráči sa presadzovali ozaj veľmi ťažko. V tom čase sa im nepodarilo premieňať ani trojbodové pokusy a súper polčas vyhral o 9 bodov. Tretiu štvrtinu ale domáci zvládli, chytili sa a stiahli rozdiel na rozdiel jediného bodu. V drese hostí nám robil problém najmä Kubala mládežnícky reprezentant, ktorý na začiatku poslednej časti dvoma trojkami stiahol vedenie na stranu hostí. Michalovčania bojovali znova sa dotiahli na minimálny rozdiel. Celá posledná štvrtina bola veľmi tesná. Orli už neostal čas na zvrat a  náš súper si výhru ustrážil. Hostia zaslúžene vyhrali. Orli podali proti favoritovi dobrý výkon. Napriek tomu sa pre prípadnú výhru nad favoritmi musia bodovo pridať aj ďalší hráči a všetci podať maximálne koncentrovaný výkon.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 24, M.Demko, M.Pirkovský 20, M.Lustig 10, R.Harman 5, D.Tertinský, S.Brnčal 7, M.Podžuban, A.Bujdoš, M.Jasovský, T.Pončák

P. Bystrica: Kubala 25, Krčmárik 15,

Najbližšie cestujú orli na palubovky súperov. Vo štvrtok 20.12. hrajú v  Spišskej Novej Vsi a v piatok 21.12. vo Svite. Následne znova na domácej palubovke privítame až v novom roku 12. – 13.1.2019 Proti B.Bystrici a Leviciam. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 10. 12. 2018 o 00:14
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 10. 12. 2018 o 00:22