Juniori s prehrou a výhrou

Publikované Wednesday, 26. 12. 2018 o 15:31

Spišská Nová Ves - 1.BK Michalovce   72:57  (35:236), štvrtiny (21:13, 14:23, 26:9,11:12)

Pred predvianočným víkendom vycestovali orli na dvojzápas do Spišskej a Svitu. Doma so Spišiakmi vyhrali a na horúcej pôde na Spiši ich čakal ťažký duel. Polčas odohrali dobre, keď o bod vyhrali no nedokázali si vytvoriť podstatný náskok. Vážnosť a dôležitosť zápasu chlapcom v druhej časti hry zväzovala ruky a hrali v kŕči. Stratili množstvo lôpt a v dôležitých momentoch, keď sa súper bodovo vzďaľoval nepremenili svoje strely. Nakoniec hostia  prehrali a tak im domáci vrátili prehru z Michaloviec.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 16, M.Demko 4, M.Pirkovský 16, M.Lustig 9, R.Harman, D.Tertinský, S.Brnčal 2, M.Podžuban 10,

BKM Iskra Svit - 1.BK Michalovce   45:91  (26:37), štvrtiny (2:18, 24:19, 13:27,6:27)

V druhom zápase boli tabuľkovým favoritom Michalovčania. Od začiatku boli lepší družstvom. Už prvú štvrtinu vyhrali 18:2. V druhej trošku stratili elán no v druhom polčase jasne dominovali. Bojovali a zaslúžene vyhrali. V neúplnej tabuľke im patrí siedma priečka.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 29, M.Demko, M.Pirkovský 38, M.Lustig 13, R.Harman 4, D.Tertinský, S.Brnčal 7, M.Podžuban

Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia najbližšie v sobotu 12.11. keď privítame o 17:00 Banskú Bystricu a nedeľu o 10:00 Prievidzu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Wednesday, 26. 12. 2018 o 15:31