Starší žiaci vonku len s jednou výhrou

Publikované Monday, 14. 1. 2019 o 08:48
V poslednom dvojzápase základnej časti sa starší žiaci predstavili v sobotu v Kežmarku a následne v nedeľu ich čakal líder tabuľky zo Svitu. Už v samotnom úvode stretnutia s Kežmarkom bola prevaha na strane hostí. Už po 1.štvrtine viedli Michalovčania vyšším bodovým rozdielom. Michalovčania postupne zvyšovali náskok. Nakoniec hostia priviedli zápas do víťazného konca. Na strane hostí sa počas zápasu vyskytlo viacero nedostatkov. V obrannej činnosti, ale aj v doskoku čo musia orli v ďalších zápasoch zlepšiť. Orlom chýbalo viacero hráčov, čo bolo cítiť najmä na doskoku. Po zápase sa chlapci presunuli do Svitu, kde navštívili ako diváci aj napínavý extraligový duel Svit – Levice.

BK MŠK Kežmarok - 1.BK Michalovce   41:72 (20:36), štvrtiny (10:23, 10:13, 11:16, 10:20)

Zostava a body 1.BK Michalovce: A.Bujdoš, M.Demko, T.Pončák, P.Hakala, M.Jasovský, D.Tertinský, S.Ivančo, Ľ.Mészáros, R.Kolesár, M.Štefan, T.Ragan, M.Mattina, S.Serenčko

Najlepších strelci : T.Pončák 11, M.Jasovský 11

BKM Iskra Svit - 1.BK Michalovce    76:44 (40:25), štvrtiny (28:15, 12:10, 22:9, 14:10)

Ďalší zápas odohrali Orli proti Svitu. V domácom zápase dokázali po dráme favorita zdolať. V prvej štvrtine sa hralo v celku vyrovnané stretnutie, ale súper sa viac presadzoval v hre 1 na 1 takisto v obrannom doskoku. Hosťom chýbali obaja podkošoví hráči.  Domáci tiež hrali viackrát tzv. dvojice ktoré hostia nestíhali dostatočne pokryť.  Svit si vytvoril bodový rozdiel, ktorý pretrvával počas celého stretnutia. Domáci zaslúžene porazili Michalovčanom ktorým oproti domácemu stretnutiu chýbala aj väčšia bojovnosť.

Najlepších strelci : A.Bujdoš 14, T.Pončák 9, M.Jasovský 9

Iné – kategória Mladší žiaci : Počas víkendu sa náš odchovanec Dávid Bujdoš (ročník 2006), ktorý je na hosťovaní v družstve Abovie 96 Košice (ročník 2006) predstavil v dvojzápase danej vekovej kategórie proti Spišiakom a v oboch zápasoch dopomohol Košičanom k výhram. Bol najlepším strelcom keď zaznamenal 16 a 24 bodov.

Najbližšie vyžrebovanie ešte nie je známe nakoľko po základnej časti dôjde k spojeniu súťaží východu a západu a vyžrebovanie sa dozvieme až v najbližších dňoch. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk . Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 14. 1. 2019 o 08:48
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 14. 1. 2019 o 15:35