Starší žiaci na záver s polovičným úspechom

Publikované Wednesday, 1. 5. 2019 o 11:29

Počas posledného aprílového víkendu odohrali starší žiaci 1.BK Michalovce záverečné zápasy skupiny o 9. a 13. miesto. Začali v Trnave, ktorú doma zdolali. Aj na ihrisku súpera začali dobre a stretnutie bolo v prvom polčase vyrovnané. No domáci mali výškovú prevahu a u hostí chýbal obranný aj útočný doskok. V druhom polčase orli slabšie bránili a keď sa k tomu pridala aj nepresná streľba súper duel otočil a šiel do mierneho náskoku. Domácim vychádzala aj streľba a hosťom nie keď nepremenili až 14 trestných hodov a streľbu z poľa mali len 25 percent.  Na záver im na zvrat chýbalo aj viac bojovnosti čo domáci využili a tesne zvíťazili. Pre rôzne príčiny chýbali hosťom Koščák, Kokoš i Čop čo bolo najmä na doskoku citeľné.

MŠK AŠK Slávia Trnava - 1.BK Michalovce  58:51 (22:25), štvrtiny (15:15, 7:10, 18:9, 18:17)

Zostava 1.BK Michalovce: D.Bujdoš, M.Demko, M.Jasovský, D.Tertinský, S.Ivančo, Ľ.Mészáros, T.Ragan, M.Mattina, D.Tertinský, T.Pončák, A.Bujdoš, P.Hakala. M.Štefan

Najlepších strelci : A.Bujdoš 15, S.Serenčko 9, M.Demko 9

B.S.C. Bratislava 1.BK Michalovce       62:76 (31:43), štvrtiny (15:20, 16:23, 19:13, 12:20)

Posledný súťažným zápas sezóny odohrali orli v Bratislave. Na palubovke zatiaľ nezdolané celku sa pokúsili o odplatu za domácu prehru. Ako v Trnave aj teraz začali dobre. Hostia si vytvorili mierny náskok už do polčasu aj keď náš súper trestal najmä naše chyby v obrane. Celkovo to bol vyrovnaný zápas a v tretej štvrtine domáci znížili na rozdiel šiestich bodov. Michalovčania v tomto zápase lepšie doskakovali a výrazne zlepšili streľbu, keď premenili 6 trojbodových pokusov a celkovo bola streľba už na úrovni 44 percent. Premenili i 14 trestných hodov z 22 pokusov. V poslednej štvrtine orli pridali na bojovnosti a s kolektívnym výsledkom už zápas dotiahli k výhre. Zakončili tak sezónu pozitívne a skončili v danej skupine na celkovom 10 mieste na Slovensku. Pripravili tak domácim aj jedinú prehru v nadstavbovej časti. Po krátkej prestávke sa chlapci ešte v termíne od 7.-9.6. predstavia na medzinárodnom turnaji v Kežmarku.

Najlepších strelci : M.Jasovský 24, A.Bujdoš 16