V prvom zápase sezóny výhra kadetov s Tydamom Košice

Publikované Monday, 23. 9. 2019 o 09:29

1.BK Michalovce - Tydam Košice              69:67 (29:29, 62:62), štvrtiny (13:11, 16:18, 12:13, 21:20, 7:5)

Chlapci ročníka 2004 a mladší sa tento rok predstavia v celoslovenskej súťaži kadetov U17 (ročníky 2003 a ml.). Súťaž je rozdelená na skupiny Východ a Západ. Orli odštartovali sezónu zápasom s Tydamom Košice. Prvý domáci duel priniesol veľmi vyrovnaný zápas. O víťazovi rozhodlo až predĺženie. Domáci začali nepresvedčivo a bez dostatočného dôrazu. Hostia sa naopak presadzovali spod koša a využívali svoju výškovú prevahu. Polčas skončil nerozhodne. Zónová obrana hostí robila orlom problémy. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, družstvá sa striedali vo vedení a orlom sa nedarila streľba za 3 body. Nepremenili počas zápasu až 27 pokusov a k tomu aj 9 nepremenených trestných hodov. O to viac sa snažili v obrane. V poslednej štvrtine Michalovčania pridali na bojovnosti a strhli duel na svoju stranu. Hostia sa nevzdávali a po chybách v rozohrávke otočili a viedli o 6 bodov. 12 sekúnd pred koncom viedli hostia o 4 body, domáci ubránili a valili sa na rýchly protiútok, ale prišiel úmyselný faul Košíc. Pončák premenil len jeden trestný hod a znížil na rozdiel 3 bodov. V poslednej akcii pred časovým limitom rozohrali Michalovčania akciu, na ktorej konci bol Pali Hakala a so sirénou premenil trojbodový pokus. Predĺženie a obrovská eufória na lavičke orlov. V predĺžení viedli najprv Košičania, ale orli otočili a ustrážili tesnú výhru. Po bojovnom výkone i so šťastím ostali 2 body doma. Domácim chýbali v zostave A. Bujdoš, Koščák, Mattina, Štefan a Kolesár.

Najlepší strelci : Mi : D. Tertinský 23, T. Pončák 20

Nastúpili : Ľ.Mészáros, S.Ivančo, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, D.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, D.Tertinský, J.Balogáč

Počas víkendu 5.-6.10. sa predstavia Michalovčania vo Svite a Spišskej Novej Vsi. 19.10. v Košiciach proti družstvu Diawin. Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia až v sobotu 2.11.2019 proti Žiline o 16:00 a v nedeľu 3.11. o 10:00 proti Liptovskému Mikulášu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na www.msbasket.sk.