Tesná prehra kadetov s Diawin Košice

Publikované Sunday, 20. 10. 2019 o 17:48

Diawin Košice - 1.BK Michalovce 73:62 (34:35), štvrtiny (14:18, 20:17, 17:16, 21:12)

V Košiciach sa hral vyrovnaný zápas. V prvej polovici zápasu mali mierne bodovo navrch hostia. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvoriť náskok. Polčas skončil o 1 bod pre Michalovčanov. Postupne však na ich stranu pribúdali fauly čo sa neskôr ukázalo ako dôležitý faktor. Do druhého polčasu nastúpili orli koncentrovane a v polovici štvrtiny vyhrávali o 9 bodov. Následne hostia slabšou koncentráciou a stratou lôpt dovolili súperovi opäť vyrovnať. Záverečná štvrtiny orlom nevyšla podľa predstáv. Domáci premenili trestné hody a navyše sa orlom vyfaulovali traja hráči. Aj keď dvoma trojkami Hakala znížil na konečný úspech to nestačilo. Hráči z lavičky bojovali no orlom chýbal ďalší hráč do rotácie. Ešte v prvej štvrtine odstúpil pre zranenie aj Adam Bujdoš. Nakoniec domáci zvíťazili o 9 bodov.

Najlepší strelci : MI : D.Tertinský 22, T.Pončák 16

Zostava : Ľ.Mészáros, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, A.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, D.Tertinský, M.Koščák

Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia až v sobotu 2.11.2019 proti Žiline o 16:00 a v nedeľu 3.11. o 10:00 proti Liptovskému Mikulášu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na www.msbasket.sk