Kadeti zakončili rok prehrou s Diawinom Košice

Publikované Monday, 23. 12. 2019 o 11:30

Michalovským kadetom sa nepodarilo odplatiť súperovi z Košíc tesnú prehru a v domácom prostredí mu podľahli výraznejším rozdielom. Obidvom tímom chýbali v zápase  pre zranenia niektorí kľúčoví hráči, no citeľnejšie to bolo vidieť najmä na hre „Orlov“, ktorí počas celého zápasu nevedeli nájsť správny rytmus.

1.BK Michalovce – Diawin Košice 41:62 (14:12, 13:15, 8:22, 6:13)

Zostava a body 1.BK: T. Pončák 14, M. Demko 11, , S. Serenčko 6, D .Tertinský 2, P. Hakala 2 (T. Ragan 4, Ľ. Meszáros 2, S. Ivančo, M. Štefan, D. Bujdoš)

V prvých dvoch štvrtinách sa obe družstvá trápili v útoku a žiadny z tímov si nedokázal vytvoriť výraznejší náskok. V michalovskom drese viazla súhra a bodovo sa dokázali výraznejšie presadiť iba Pončák s Demkom po individuálnych akciách. Obrat v zápase nastal v polovici tretej štvrtiny, keď hosťujúci Čorba dvoma trojkami po sebe zdvihol sebavedomie Košičanov a tí si pred poslednou časťou hry vytvorili 14-bodový náskok (35:49). Domáci sa v záverečnej štvrtine pokúšali bodovo dotiahnuť, no streľba z väčších vzdialeností im nešla a tak náskok súpera ešte vzrástol. V posledných minútach dostali šancu zahrať si aj ďalší hráči z michalovskej lavičky.

V ďalšom priebehu ich čakajú začiatkom januára zápasy v Košiciach proti Abovii a Tydamu Košice. V domácom prostredí sa predstavia až 1.2. 2020 proti lídrovi tabuľky KB Košice.

Ďalšie foto nájdete na Našej FB stránke TU.