Kadeti v Mikuláši úspešní, zo Žiliny však odchádzali s prehrou

Publikované Monday, 20. 1. 2020 o 19:59

Michalovskí kadeti odplatili súperovi z Liptovského Mikuláša prehru z prvého tohtoročného merania síl a po tesnom víťazstve 61:62 mu definitívne zobrali nádej na postup do finálovej osmičky súťaže. Zápas na Liptove mal takmer zrkadlový priebeh oproti domácemu stretnutiu, tentoraz však s lepším koncom pre „Orlov“. Hostia nezačali dobre, keď najmä v prvej štvrtine viackrát zbytočne stratili loptu a nešla im ani streľba. V ďalšom priebehu už striasli cestovnú nervozitu a dokázali zo súperom držať krok. Liptáci si však celý čas držali bodový odstup a do poslednej štvrtiny šli s náskokom 8 bodov. V záverečnom dejstve však Michalovčanom v pravý čas padli trojbodové pokusy a vďaka výbornej obrane dokázali stav zvrátiť vo svoj prospech. Veľký podiel na víťazstve mal Tomáš Pončák, ktorý ako jediný odohral celých 40 minút a takisto Adam Bujdoš, ktorý v prvom stretnutí pre zranenie nehral.

MBK Liptovský Mikuláš  - 1. BK Michalovce - 61:62 (27:20) štvrtiny (15:9, 12:11, 23:22, 11:20)

Zostava a body 1. BK Michalovce: T. Pončák 22, A. Bujdoš 19, M. Jasovský 10, M. Demko 8, D. Tertinský 3, (S. Serenčko 5),

V nedeľu nastúpili „Orli“ v Žiline, no tu už favoritovi nestačili vzdorovať a prehrali výraznejším rozdielom. Žilinčania od začiatku duelu využívali svoju fyzickú a výškovú prevahu a rýchlo si vybudovali náskok (11:0). Na hre michalovskej základnej päťky sa výrazne podpísala únava zo sobotňajšieho duelu a tak tréner svoje opory v ďalšom priebehu zápasu šetril a možnosť zahrať si a zmerať sily s vyspelým súperom dostali všetci hráči z lavičky. V poslednej štvrtine už poslal do hry náhradníkov aj domáci kouč a tak bodový rozdiel už v závere výraznejšie nenarástol.

MBK Victoria Žilina - 1.BK Michalovce 74:35 (38:18) štvrtiny (19:8, 19:10, 24:10, 12:7)

Zostava a body 1.BK: T. Pončák 11, S. Serenčko 9, M. Demko 6, D .Tertinský 2, A. Bujdoš 0 (M. Štefan 4, D. Bujdoš 3, Ľ. Mészáros 2, P. Hakala 0, T. Ragan 0, S. Ivančo 0)

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma v poslednom zápase základnej časti proti lídrovi KB Košice. Zápas sa odohrá v sobotu 1.2.2020 o 17:00 v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete http://new.1bkmi.sk/ . Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na http://www.msbasket.sk/.