Juniori Michaloviec na úvod s výhrou i prehrou

Publikované Monday, 11. 10. 2021 o 20:27

Michalovčanom sa nepodarilo prebojovať do skupiny Gold. V súťaži pokračujú zápasmi v skupine SILVER. Skupina Silver je rozdelená na východnú a západnú skupinu po 7 družstiev, kde sa stretnú družstvá každý s každým po 2x doma i vonku. Víťazi skupín Silver sa stretnú s dvoma družstvami zo skupiny Gold v turnaji o miestenku na záverečnom turnaji Final 8 o majstra Slovenska.

1.BK Humenné - 1.BK Michalovce  26:81 (14:47)

Tertinský 21, Moravec 20, Demko 12, Serenčko 8, Pončák 7, Ragan 6, Ivančo 5,  Mészáros 2, Štefan, Spodniak, Čergeť

Prvý zápas v Humennom sme odohrali výborne v obrane a veľmi disciplinovane. Prístup a bojovnosť boli tiež na dobrej úrovni. Aj napriek tomu, že súper hral väčšinu zápasu zónu, hosťom sa darilo výborne riešiť i zakončiť pozície v útoku. Výsledok neukazuje skutočný rozdiel. Humenné sú družstvo, ktorých kvalita pôjde v ďalších zápasoch určite hore. Príležitosť dostali všetci hráči.

SNV - 1.BK Michalovce  80:59 (47:27)

Moravec 14, Tertinský 11, Pončák 10, Demko 8, Mészáros 8, Serenčko 6, Ragan 2, Ivančo,  Štefan, Spodniak, Čergeť

Zápas s tradičným rivalom zo Spišskej rozhodol už prvý polčas, keď Michalovčania mali slabší prístup a koncentráciu. Domáci si vytvorili rýchlo 15 bodový náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia. Druhý polčas bol zo strany orlov oveľa lepší. Veľké množstvo stratených lôpt bolo vynútených predovšetkým tvrdou obrannou hrou domácich. Dobrý výkon aj napriek prehre podali Pončák a Mészáros. V nedeľňajšom stretnutí boli domáci lepším družstvom a na Michalovčanoch je, aby sme sa prácou v tréningoch pokúsili to zmeniť.

Kompletné výsledky a najbližšie vyžrebovanie nájdete na stránke slovakbasket.sk na odkaze:

Výsledky súťaži

Najbližšie sa Michalovčania predstavia v domácom prostredí 23. a 24.10.2021 v  zápasoch proti Kežmarku v sobotu o 16:00 a v nedeľu proti L. Mikulášu o 12:15. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk  v sekcii výsledky súťaží – 1.ligové súťaže v adresári Juniori U19.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 10. 2021 o 20:27