Juniori vyhrali v Žiline

Publikované Monday, 28. 2. 2022 o 15:06

Po ďalšej dlhej prestávke zavinenej pandémiou, ale aj rozhodnutím hrať súťaž U19 len v režime OP sa konečne do hry dostali aj Michalovčania. Po výpadkoch v tréningoch a bezpečnostnom protokole mali dostatočný počet hráčov na odohratie stretnutí. Ešte v októbri zvládli zápasy na domácej palubovke proti Kežmarku a Liptovskému Mikulášu. Podľa vyžrebovania cestovali na prvý zápas po nechcenej pauze do Žiliny. Orli odohrali výborný zápas aj keď nenastúpili v komplet zostave. Michalovčania mali od začiatku veľmi dobrý prístup. V úvode stretnutia bolo vidno, že mali dlhý zápasový výpadok, ale počas stretnutia sa postupne tento hendikep vytratil. Domáci si držali do polčasu mierny náskok. V druhom polčase hrali Žilinčania zónu na ktorú orli reagovali veľmi dobrou aj trojbodovou streľbou. Vo vyrovnanom závere rozhodujúcim košom stiahli výhru na svoju stranu a pripísali cennú výhru. Hostia zaznamenali v zápase 11 úspešných trojbodových pokusov pri úspešnosti 29%. Pre zranenie a iné príčiny nenastúpili T. Pončák, A. Bujdoš, S. Ivančo, Ľ. Mészáros, Š. Spodniak, P. Hakala

MBK Victoria Žilina - 1.BK Michalovce   67:69 (42:37)

Tertinský 17, Moravec 10, Demko 9, Serenčko 2, Pončák, Ragan, Jasovský 20,  Čergeť, D. Bujdoš 11, Schmidt, Štefan

Kompletné výsledky a najbližšie vyžrebovanie nájdete na stránke slovakbasket.sk na odkaze: Juniori U19

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma a to v piatok 4.3. dohrávkou o 17:30 proti 1.BK Humenné v Mestskej športovej hale. Následne hneď v nedeľu cestujú na dohrávku do Humenného. Ďalšie informácie nájdete 1.bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk/2021/2022  v sekcii Výsledky súťaží – 1.ligové súťaže v adresári Juniori U19.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 28. 2. 2022 o 15:06
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 28. 2. 2022 o 22:30