Juniorom ušiel postup medzi elitu len o vlások

Publikované Monday, 2. 5. 2022 o 14:56

Michalovskí juniori odohrali v poslednom týždni dva zápasy. Prvý v Spišskej Novej Vsi ako dohrávku z 30.1.2022. Stretli sa dve najlepšie družstvá skupiny Silver Východ a s najväčšou pravdepodobnosťou si víťaz tohto duelu zabezpečil postup na Majstrovstvá SR a to osem najlepších družstiev na Slovensku.  Orli odohrali výborný zápas proti jednému z najsilnejších družstiev, ktoré bolo najmä po technickej i fyzickej stránke dobre pripravené. V zápase mali problém s hrou pick and roll v obrane, keď hrali s vysokou zostavou. Aj napriek tomu si počas celého zápasu hostia držali mierny náskok. Koncom zápasu stratou koncentrácie dovolili Michalovčania domácim znížiť a dostať sa do zápasu. Posledné minúty normálneho hracieho času mali domáci navrch a dokonca sa im podarilo doviesť zápas až do predĺženia. V tom čase sa Orlom nedarilo skórovať a vo vyrovnanom dueli sa v predĺžení nakoniec radovali domáci. Michalovčania podali výborný a bojovný výkon. Výborne zahral Matúš Jasovský. V tejto sezóne boli všetky zápasy so Spišskou Novou Vsou vyrovnané a mali výbornú úroveň. Tento rok postup medzi elitu nevyšiel. Ročník bol náročný, keď Michalovčania bojovali nielen so zraneniami, covid opatreniami, ale aj s podmienkami, keď dlhú dobu nemali k dispozícii adekvátnu telocvičňu na zápasy čo trvá doteraz. V sezóne prehrali len so Spišskou Novou Vsou. Celkovo odohrali výbornú sezónu a v družstve nastal výkonnostný progres a len málo stačilo aby sa prebojovali medzi osem najlepších družstiev na Slovensku.

V poslednom zápase sezóny privítali na svojej palubovke Orli družstvo so Žiliny. Už v prvej štvrtine začali výborne, rýchlym pohybom, energiou i presnou streľbou si vytvorili náskok. Vládli aj na doskoku čím prevýšili svojho súpera. V druhej štvrtine domáci z nepochopiteľných dôvodov poľavili, keď stratili veľké množstvo lôpt a trápili sa aj v útoku, kde vládol dribling nad prihrávkou. Polčas skončil len o dva body pre Michalovce. Do druhého dejstva nastúpili opäť s patričnou energiou a bojovnosťou čo potvrdili aj na zvyšujúcom sa skóre. Hra mala spád a domáci predvádzali pekný basketbal. Rozdiel v skóre narastal a tretiu štvrtinu vyhrali Orli vysoko 27:4. V poslednej časti si náskok udržali a zaslúžene posledný zápas sezóny vyhrali. Ak Spišská Nová Ves s veľkou pravdepodobnosťou v posledných zápasoch nezaváha, tým pádom skončili na peknom druhom mieste.  Michalovčania celkovo skončili sezónu s bilanciou 16 výhier a 3 prehry.  (mimo barážových stretnutí na začiatku sezóny)

Ďalšie foto nájdete aj na Našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria Juniori U19 1.BK Michalovce - MBK Victoria Žilina

BK 04 AC LB SNV - 1.BK Michalovce    78:74pp (33:39, 67:67)

D.Tertinský 7, M.Demko 9, T.Pončák 2, T.Ragan, D.Bujdoš, P. Moravec 8, A.Bujdoš 15, S.Ivančo, M.Jasovský 33, Ľ.Mészáros, S.Serenčko

1.BK Michalovce - MBK Victoria Žilina    76:45 (37:35)

D.Tertinský 12, M.Demko 12, T.Ragan, M.Jasovský 13, D.Bujdoš, T.Pončák 15, M.Štefan 2, A.Bujdoš 12, P.Moravec 10, S.Serenčko, Ľ.Mészáros, S.Ivančo

Kompletné výsledky a najbližšie vyžrebovanie nájdete na stránke slovakbasket.sk na odkaze: Juniori U19

Majstrovstvá Slovenska sa odohrajú koncom mája, miesto zatiaľ nie je určené. Michalovce boli tento rok postupu ozaj veľmi blízko. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk/2021-2022/ v sekcii Výsledky súťaží – 1.ligové súťaže v adresári Juniori U19.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 2. 5. 2022 o 14:56
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 3. 5. 2022 o 20:25