• Tlač
  • Email

Juniori v derby s Humenným víťazne

Publikované Monday, 9. 11. 2015 o 11:37

V nedeľňajšej dohrávke juniorskej ligy sa michalovskí orli predstavili v Humennom. Obe družstvá v úvodnom dvojzápase prehrali. V úvode prvej štvrtiny sa vo vedení mužstvá striedali. Až v závere sa hosťom zlepšenou obranou a rýchlymi protiútokmi bodovo vzdialili. Počas druhej štvrtiny sa hra vyrovnala, no orli si stále udržiavali náskok. V tejto časti hry sa obe družstvá dopúšťali technických chýb. Hre chýbala organizácia aj plynulosť. V tretej štvrtine domáci stiahli na 7 bodov, no od toho okamihu už Michalovčania dominovali. Výrazne k tomu pomohol zlepšenou hrou Samuel Kováč, ktorý zaznamenal v druhom polčase 16 bodov. Domácim chýbal dôležitý hráč pod košom Gavaľa a hosťom Matúš Laurinčík. V dnešnom derby útok prevýšil obrannú hru. Orli mali v svojom rade viacero úspešných strelcov, preto vyhrali, no celkovo zatiaľ stále hľadajú svoju tvár z minulej sezóny.

Zostava a body 1.BK Mi : S.Kováč 20, F.Meňky 18, M.Safko 15, R.Štec 11, M.Jevočin 4, F.Jankaj 4, J.Novakovský 4, A.Hocman 2, M.Chrobák 1, M.Hitrík

1.BK Humenné – 1.BK Michalovce          64:79  (37:45), štvrtiny (19:27, 18:18, 9:12,18:22)

Najbližšie cestujú juniori na dvojzápas do B. Bystrice a Svitu v termíne 14. – 15. 11. Doma sa predstavia v sobotu 28. 11. a 29. 11. 2015. Privítame družstvá P. Bystrice a Žiliny. Zápasy sa odohrajú v ŠH Gymnázia Pavla Horova. Ďalšie informácie na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke: http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=285 resp. na www.msbasket.sk.