• Tlač
  • Email

Juniori v domácich zápasoch neuspeli

Publikované Tuesday, 1. 12. 2015 o 10:17

Po prvýkrát sa v tejto sezóne predstavili michalovskí orli na domácej palubovke. V sobotu ich čakala Považská Bystrica. V prvej štvrtine sa hral rýchly basketbal a hostia skórovali najmä po rýchlych protiútokoch a chybách domácich na rozohrávke. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil, keď orli sa presadzovali spod koša a využili svoju výškovú prevahu. Hral sa pekný rýchly basketbal, škoda väčšieho počtu technických chýb na oboch stranách. Do druhého polčasu vstúpili lepšie Bystričania, keď sa presadili dvakrát trojkou. Na to reagoval domáci tréner oddychovým časom. V tretej štvrtine si vytvorili hostia až 15 bodový náskok a zdalo sa, že je rozhodnuté. No opak bol pravdou. Orli ešte zabojovali a postupne skresali náskok súpera. Necelú minútu pred koncom prehrávali len o štyri body, no nakoniec bojovnosť nestačila a hostia tesne vyhrali. Škoda slabších okamihov v obrane. Michalovčania si mohli pripísať cenné víťazstvo so silným súperom.

1.BK Michalovce – IMC Slovakia Považská Bystrica         78:83  (35:36), štvrtiny (15:22, 20:14, 17:29,26:18)

Zostava a body 1.BK Mi : S.Kováč 23, F.Meňky 20, M.Laurinčík 15, R.Štec 11, M.Hitrík 5 M.Safko 4, J.Novakovský, M.Chrobák, F.Jankaj, A.Hocman, M.Demko, S.Kincel,

Druhý zápas víkendu bol s popredným celkom súťaže – Žilinou. Hneď od začiatku stretnutia si hostia vybudovali náskok a bezpečne doviedli zápas do víťazného konca. Orlom sa nedarila streľba, strácali lopty na základe výbornej nátlakovej hry Žilinčanov. Dnešný súper bol reálne nad naše sily a zaslúžene vyhral. Dominoval vo viacerých herných činnostiach a svojimi kombináciami rozvrátil obranu domácich. Pozitívom zápasu bolo, že domáci sa nevzdávali a bojovali až do konca. V stretnutí postupne dostali príležitosť všetci hráči.

1.BK Michalovce – MBK Žilina   26:105  (17:55), štvrtiny 6:26, 11:29,6:21,3:29)

Zostava a body 1.BK Mi : S.Kováč 9, M.Laurinčík 6, F.Meňky 4, M.Hitrík 2, J.Novakovský 2, F.Jankaj 2, S.Kincel 1, M.Safko, R.Štec, A.Hocman, M.Chrobák, M.Demko

V tomto kalendárnom roku sa predstavia Michalovčania ešte v Leviciach a Nitre. V domácom prostredí sa predstavia až v novom roku v sobotu 23.1.2016 v derby s Košicami a 24.1. privítame Spišskú Novú Ves. Zápasy sa odohrajú v ŠH Gymnázia Pavla Horova. Ďalšie informácie na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke:

Napísal: 1.BK Michalovce  Tuesday, 1. 12. 2015 o 10:17
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 6. 12. 2015 o 15:35