Juniori s dvoma prehrami

Publikované Wednesday, 27. 1. 2016 o 09:22

V prvom zápase víkendu sa orli stretli v derby s Košicami v súboji o 10.miesto. Hral sa zaujímavý a bojovný zápas. Michalovčania odohrali výborný prvý polčas, keď súperovi dovolili zaznamenať len 28 bodov. V druhom polčase však výkonnostne klesli, čo je odzrkadlením slabšej tréningovej morálky družstva a s tým spojenej kondície. V tretej štvrtine súper otočil a vyhrával o 9 bodov. Následne sa vyfauloval Kováč a Košičania si už výhru ustrážili. V druhom polčase dostali príležitosť kadeti a svoju šancu využili a nesklamali.

1.BK Michalovce – BK JF Košice                55:73  (32:28), štvrtiny (14:15, 18:13, 13:26,10:19)

Zostava a body 1.BK Mi : M.Laurinčík 19, M.Hitrík 10, S.Kincel 6, F.Meňky 6, S.Kováč 5, M.Demko 5, M.Pirkkovský 4, J.Novakovský, M.Chrobák

Aj keď začali v druhom zápase Orli zle, podali v ňom konštantný výkon. Kvalita a väčšie herné skúsenosti boli na strane Spišiakov. Niektorí z chlapcov už dostávajú príležitosť aj v extralige. Michalovčania výborne zvládli druhú štvrtinu, keď sa bodovo dotiahli. Počas celého zápasu kládli súperovi odpor, aj keď v zostave dostali veľkú minutáž kadeti, ktorí podali výborný výkon, keď sa darilo najmä Demkovi.

1.BK Michalovce – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves            61:86  (34:43), štv. (11:25, 23:18,7:26,20:17)

Zostava a body 1.BK Mi : M.Demko 19, F.Meňky 14, S.Kováč 13, S.Kincel 8, J.Novakovský 3, M.Laurinčík 2,  M.Pirkkovský 2, M.Chrobák

V ďalšom zápase sa Orli predstavia doma v sobotu 6.2.2016 v ďalšom derby s Humenným o 16:00 v ŠH Gymnázia Pavla Horova. Ďalšie informácie na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke: http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=285 resp. štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Wednesday, 27. 1. 2016 o 09:22
Upravil: 1.BK Michalovce  Wednesday, 27. 1. 2016 o 09:48