• Tlač
  • Email

Starším mini žiakom sa darilo aj v Poprade

Publikované Tuesday, 15. 3. 2016 o 10:15

V nedeľu 13. marca odohrali michalovskí mini žiaci zápasy s tabuľkovým susedom Popradom. Aj tento súper mal výškovú prevahu a najmä hráč Kester bol nezastaviteľný. Hralo sa v telocvični ZŠ Komenského, no rýchlych hostí prekvapila veľmi zlá, priam klzká palubovka. V prvej štvrtine bol zápas vyrovnaný, domáci sa presadzovali spod koša a naopak orli rýchlymi vniknutiami a hrou jeden na jedného. V druhej štvrtine hostia oveľa efektívnejšie premieňali svoje šance. V druhom polčase Michalovčania výborne bránili, eliminovali vysokých hráčov a zápas dotiahli do víťazného konca.

Druhý zápas začali domáci oveľa lepšie, viedli už 8:0. V druhej štvrtine sa ale obraz hry zmenil, hostia zatlačili súpera a podarilo sa im vyrovnať. V tejto fáze vynikali obrany a najmä orli sa prekonávali. V poslednej štvrtine hostia otočili skóre vo svoj prospech. Oba ťažké zápasy orli zvládli dobrým prístupom, bojovnosťou a obranou. Pochvalu si zaslúžia všetci chlapci, aj tí, čo nastúpili a odohrali menej minút. Veríme, že ich výhry povzbudia všetkých do ešte väčšej vervy do tréningu. Zápasy sa hrali v búrlivej atmosfére, ktorú vytvorili rodičia orlov, čo chlapcom určite pomohlo.

BKM Poprad - 1.BK Michalovce       25 : 33  (16 : 21), štvrtiny (9:7, 7:14, 6:10, 3:2)

Zostava 1.BK Michalovce: Bujdoš A., Bujdoš D., Ivančo S., Demko M., Hakala P., Serenčko S., Pončák T., Marcin F., Jasovský M., Tertinský D., Mattina M., Kokoš R., Koščák M., Meszároš Ľ.,

Najbližšie sa Orli predstavia predpokladane vonku v dohrávke s Rožňavou vo štvrtok 24.3. a následne doma so Svitom v nedeľu 3.4.2016.

Napísal: 1.BK Michalovce  Tuesday, 15. 3. 2016 o 10:15
Upravil: 1.BK Michalovce  Wednesday, 16. 3. 2016 o 09:05