Tesné domáce prehry kadetov

Publikované Monday, 19. 12. 2016 o 15:49

V sobotu privítali kadeti Lučenec. Tabuľkový sused bol zrelý na prehru aj preto lebo domáci odohrali dobrý prvý polčas. Aj napriek veľkému množstvu strát viedli o 6 bodov po polčase. Výstrahou boli aj nepremenené vyložené príležitosti. V druhom polčase začali zle a znova zlou koncentráciou a stratami dovolili súperovi otočiť. Problém im robila i zóna súpera. Domáci sa ale nevzdali, stiahli na rozdiel 6 bodov a po technickej súpera mohli ešte znížiť, ale nedali 4 trestné hody po sebe a súper so šťastím zvíťazil. V dnešnom zápase bolo v silách domácich vyhrať. No nielen chybami, ale aj slabou sebadôverou nedokázali stiahnuť výhru na svoju stranu.

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Demko 18, M.Pirkovský 9, D.Pliško 16, M.Lustig 4, R.Harman 6, M.Čobanov, S.Brnčál 3, D.Tertinský

Nitra : Greivda 21, Matisko 18

1.BK Michalovce – BBC B.Bystrica           46:67  (18:39), po štvrtinách (11:23, 18:39, 29:54)

V nedeľu sa predstavilo v Michalovciach druhé mužstvo tabuľky B.Bystrica. Výborne vyskladané družstvo vyhrávalo po polčase o 18 bdov. No domáci podali v druhom polčase sympatický výkon a nedovolili súperovi zvýšiť náskok. Dokonca druhý polčas skončil 28:28. Štyrmi úspešnými trojkami z piatich sa v zápase blysol Rišo Harman.

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Pirkovský 7, D.Pliško 6, M.Lustig 7, R.Harman 12, M.Čobanov, S.Brnčál, D.Tertinský 4, M.Demko 10

Sereď : Siladi 18, Kotorík 11

Najbližšie čaká kadetov séria zápasov vonku 15.1.2017 v Žiline, 28.1. v Košiciach, 12.2. v Leviciach a doma aý 18.2. v dohrávke so Svitom o 16:00 v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=335  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 19. 12. 2016 o 15:49