Kadeti potrápili lídra tabuľky

Publikované Monday, 10. 4. 2017 o 08:37

V sobotu privítali kadeti Prievidzu. Tento zápas orlom nevyšiel. Aj keď nezačali zle, postupne klesli do podpriemeru a chýbala im aj zdravá basketbalová drzosť a bojovnosť. Jediným hráčom v zápase, ktorý dokázal aspoň bodovo odpovedať bol Martin Demko. Domácim nešla streľba i trestné hody. Často krát sa zabudli v obrane čo súper okamžite trestal. Hostia hrali agresívnu obranu aj pressing čo robilo domácim veľakrát starosti s prechodom do útočnej fázy. O výsledky bolo do polčasu rozhodnuté. Orlom sa podarilo vyprodukovať až 35 stratených lôpt čo sa v zápase v ktorom chcú pomýšľať na lepší výsledok nemôže stávať. Hostia bez problémov doviedli zápas do víťazného konca a dekoncentrovaní orli sa nezmohli takmer na nič.

1.BK Michalovce – MBA Prievidza           46:89  (19:48), po štvrtinách (14:18, 19:48, 31:68)

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Pirkovský 6, D.Pliško 4, M.Lustig 3, R.Harman, S.Brnčál 5, D.Tertinský 2, M.Demko 26, M.Lopuch

Prievidza:  Rozenberg 19, Hornáth 15

V nedeľu sa predstavil v Michalovciach líder tabuľky Považská Bystrica. Po sobotňajšom nevydarenom zápase domácich vybehlo na palubovku akoby iné družstvo. Od začiatku domáci bojovali a každá lopta nebola pre nich stratená. Výrazne znížili počet strát a daril sa im aj prechod po rýchlych protiútokov. Po prvom polčase bolo len o sedem bodov aj to po zbytočnej strate v závere. Hral sa rýchly basketbal o ktorý sa snažili hostia častom rotáciou hráčov. Domácim vychádzali aj trestné hody, celkovo skončili s úspešnosťou 61%. S favoritom držali dlho krok a podali veľmi dobrý výkon. V tretej štvrtine súper využil širšiu lavičku a zvýšil náskok na 15 bodov. V tejto časti bolo na oboch stranách veľa nepresností. V poslednej štvrtine ešte domáci raz stiahli na 9 bodov no v závere už z posledných síl na súpera nestačili. O bojovnosti svedčí aj 10 ziskov a 26 obranných doskokov v zápase.

1.BK Michalovce – IMC Slovakia Považská Bystrica       57:78  (30:37), po štvrtinách (20:14, 30:37, 45:60)

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Pirkovský 28, D.Pliško 14, M.Lustig 3, R.Harman, S.Brnčál 4, D.Tertinský, M.Demko 8, M.Lopuch

P.Bystrica : Vlnieška 20, Krčmarik 15,

Najbližšie čaká kadetov zápasy v Banskej Bystrici a Lučenci a následne ukončia sezónu domácim zápasom proti Žiline v sobotu 13.5.2017 o 16:00 v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=335  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Posledné domáce zápasy v tejto sezóne odohrali aj starší mini žiaci, keď privítali Spišskú Novú Ves.

1.BK Michalovce – SNV 21:75 (13:43)

1.BK Michalovce – SNV 21:52 (13:19)

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 10. 4. 2017 o 08:37