Publikované Thursday, 21. 9. 2017 o 14:24

Basketbalový turnaj žiakov Humenné „700“ - 15.9.2017

Usporiadateľ  : 1. BASKET KLUB HUMENNÉ

Kto : Žiaci narodení v roku 2004 a mladší, t.j. kategória žiaci

Kde : Mestská športová hala Humenné

Účastníci : 1. BK Michalovce, Abovia Košice, 1. BK Humenné

Herný systém : každý s každým, t.j. 2 zápasy odohralo každé družstvo. Hralo sa podľa pravidiel basketbalu pre kategóriu žiakov – 4x 8 minút.

Program a výsledky zápasov :

1.BK Humenné – 1.BK Michalovce 23 : 57 (2:16, 8:16, 7:21, 6:4)

Strelci za Humenné : Jakubov T. 6, Zeleňák 6, Balogáč 4, Lecák 3, Pankovčín 2, Vaceľ 2

Najlepší strelci za Michalovce : Tertinský 12, Serenčko 10

Začiatok zápasu vyšiel jednoznačne v prospech Michalovčanov. Humenčania strácali veľa lôpt už na vlastnej polovici a hostia to využili na získanie potrebného náskoku. Vyrovnaný priebeh mal len záver zápasu, kedy sa domáci hráči zbavili rešpektu a vyhrali poslednú štvrtinu.

Abovia Košice – 1.BK Michalovce 53:29 (18:2,4:8,20:7,11:12)

Najlepší strelci za Košice : Haus 17, Šedivý 15

Najlepší strelci za Michalovce : Jasovský 7, Tertinský 6

Štvrté najlepšie družstvo v tejto kategórii na Slovensku bolo favoritom tohto turnaja. Od začiatku zápasu si Košičania vytvorili náskok, ktorý aj pri pravidelnom striedaní všetkých piatich hráčov na ihrisku udržiavali. Michalovčania bodovali, len keď bola na ihrisku druhá päťka Abovie. V závere zápasu sa viac osmelili a poslednú štvrtinu vyhrali.

1.BK Humenné – Abovia Košice 12:121 (4:40,0:21,8:27)

Strelci za Humenné : Jakubov T. 4, Jakubov J. 2, Stanko 2, Soták 2, Vaceľ 2.

Najlepší strelci za Košice : Šedivý 29, Haus 27.

Veľký rešpekt pred súperom a chyby v rozohrávke na vlastnej polovici ihriska na strane Humenčanov,  umožnili súperovi strieľať body jeden za druhým. Hostia s fyzickou aj hernou prevahou bodovali hlavne z protiútokov. Domáci hráči často po strate lopty rezignovali a nevracali sa do obrany, s výnimkou Tima Jakubova a Vaceľa. Aj to bola príčina vysokej prehry humenských žiakov.

Turnaj mal ukázať trénerom aj samotným hráčom pred začiatkom súťaže, v čom sa zlepšili a v čom majú rezervy. U humenských basketbalistov je tých rezerv najviac. To potvrdili nielen výsledky, ale predovšetkým hra samotná. Na tých, ktorí absolvovali najviac tréningov v letnej príprave (Pankovčín, Stanko),  už bolo vidno zlepšenie. Bojovnosťou išiel ostatným príkladom Timo Jakubov. Ostatní musia pridať. Do začiatku súťaže ostávajú ešte tri týždne. Je tu ešte priestor na odstraňovanie nedostatkov.

Výsledky turnaja :  1. Abovia Košice