• Tlač
  • Email

Tesná prehra juniorov so Svitom

Publikované Tuesday, 31. 10. 2017 o 12:22

V sobotu 28.10. odohrali juniori 1.BK Michalovce prvý domáci zápas sezóny. Nastúpili v bielych dresoch. Náš súper skončil v minulom ročníku na 3.mieste v danej súťaži. Hostia začali lepšie a domácim robili problémy najmä prienikmi pod kôš. Postupne sa však hra vyrovnala a domáci predviedli výbornú druhú štvrtinu a stiahli náskok hostí len na tri body. Po polčase sa nezachytili orli úvod štvrtiny a následne sa trápili aj v útoku. Do poslednej štvrtiny vstupovali s 10 bodovým mankom. Záverečnú časť zvládli Michalovčania takmer na jednotku. Hral sa výborný rýchly basketbal. Orli výborne bránili a keď zvládli aj útok v polovici štvrtiny sa už bodovo dotiahli. V druhej časti štvrtiny dokázali dokonca otočiť skóre vo svoj prospech. Dráma pokračoval a vo vedení sa striedali obe družstvá. Nakoniec boli šťastnejší hostia, keď v závere otočili a tesne o 4 body zvíťazili. Pozitívom prehry je že sa Michalovčania nevzdali a dokázali otočiť výsledok a vrátiť sa do zápasu. Domáci oproti posledným zápasom eliminovali straty lôpt a pridali aj v obrannej činnosti. Po nepresvedčivých výkonoch vonku tento krát podali výborný  výkon, len o niečo slabšia koncentrácia v závere stretnutia ich pripravila o výhru. V neúplnej tabuľke po treťom kole celoslovenskej dorasteneckej ligy im patrí 10.miesto a Svitu 4.miesto.

1.BK Michalovce – BKM ISKRA SVIT                        63:67  (29:32), štvrtiny (9:19, 20:13, 11:18,23:17)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 9, M.Demko 5, M.Pirkovský 25, D.Pliško, M.Lustig 2, R.Harman 3, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal, G.Unkovič, D.Gavaľa 7, V.Tkáč 12, M.Podžuban

Za hostí : Baňas J. 23, Mytnik D. 11

Najbližšie cestujú Michalovčania do Prievidze a Handlovej. Na domácej palubovke sa opäť predstavia v sobotu 25.11.2017 v derby s favorizovaným družstvom KB Košice. Zápas sa odohrá v telocvični GPH o 16:00. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.