Juniori prehrali s Košicami

Publikované Tuesday, 28. 11. 2017 o 10:52

Po smolných prehrách z Prievidze a Handlovej nastúpili Michalovčania proti favoritovi z Košíc. Druhý celok tabuľky prišiel v plnej zostave. Orli nezačali zle, ale postupne sa Košičania chytili a vytvorili si v prvej štvrtine náskok. Domácim to neklapalo v obrane. Súper trestal každú chybu. V druhej štvrtine sa hral výborný a rýchly basketbal. Domáci zlepšili obranu a rýchlymi protiútokmi znížili náskok súpera len na 9 bodov. Favorit bol chvíľami zaskočený aký kládli orli odpor. Dôležitý vstup do druhého polčasu bol pre domácich veľmi zlý. Nevedeli nájsť recept na zónovú obranu. To pokračovala v tretej i štvrtej štvrtine. Po ďalších stratách lôpt si hostia vypracovali náskok, ktorý do konca zvyšovali. Aj napriek dobrému prvému polčasu zo strany domácich, Košičania vyhrali zaslúžene a na pohľad až veľmi jasno. Veríme, že zápas bol povzbudením do ďalších bojov. Orli bojovali a aj napriek prehre potešili aj slušná divácku návšteva. Dobrým signálom je aj zvyšujúcu sa forma rekonvalescentov Sama Kincela a Miša Podžubana.

1.BK Michalovce – KB Košice                     60:104  (40:49), štvrtiny (15:33, 25:16, 12:30,8:25)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 23, M.Demko, M.Pirkovský 15, D.Pliško 4, M.Lustig, M.Lopuch, D.Tertinský 3, S.Brnčal 4, G.Unkovič, D.Gavaľa 4, V.Tkáč 3, M.Podžuban 4, M.Čobanov

Za hostí : Krebes 31. Monček 27

Najbližšie sa Michalovčania predstavia opäť doma. Na domácej palubovke privítame v sobotu 9.12.2017 o 16:00 Spišskú Novú Ves a v nedeľu o 10:00 Kežmarok. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 11. 2017 o 10:52