• Tlač
  • Email

Juniori s prvou výhrou

Publikované Monday, 11. 12. 2017 o 13:19

Cez víkend pokračovala poslednými zápasmi kalendárneho roka aj dorastenecká liga juniorov. V sobotu privítali juniori 1.BK Michalovce Spišiakov a v nedeľu družstvo z Kežmarku. Nastúpili tradične v bielych dresoch. Favorit zo Spiša začal dobre a darila sa im streľba. Naopak domáci dobre bránili, ale nedarilo sa im strelecky. Orli vyhrali druhú štvrtinu a vyrovnali hru. V tretej štvrtine boli znova o čosi lepší hostia. V poslednej štvrtine sa zápas dohrával. Michalovčania podali výborný výkon, škoda nepremenených trestných hodov a príležitostí z pod koša.

1.BK Michalovce – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 50:65  (24:37), štvrtiny (8:23, 16:14, 15:21,11:7)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 18, M.Demko 2, M.Pirkovský 9, D.Pliško 8, M.Lustig 4, R.Harman, M.Lopuch, D.Tertinský 3, S.Brnčal 4, G.Unkovič, D.Gavaľa 2, M.Čobanov

Za hostí : Kobulnický J. 22, Korfanta A. 16

V druhom zápase domáci privítali Kežmarok. Súper prišiel v oklieštenej zostave. Domáci si vytvorili hneď od začiatku náskok, ktorý zvyšovali až do konca zápasu. Výborne sa do hry zapojili aj hráči z lavičky, ktorí nemajú takú minutáž a hernú prax. Potešili výkony hráčov, ktorí sa v poslednom čase herne trápili. Orli potešili divákov aj vysokým počtom bodov a prvou výhrou v súťaži. Domáci sa odlepili od dna tabuľky a veríme, že pôjdu vyššie. Málo vídaný výkon predviedol Samo Kincel, keď dosiahol uznávané triple double.

1.BK Michalovce – KEŽMAROK 122:32  (60:18), štvrtiny (29:6, 31:12, 34:4,28:10)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 26 (14 doskokov,10 asistencií), M.Demko 20, M.Pirkovský 5, D.Pliško 14, M.Lustig 2, R.Harman 8, M.Lopuch, D.Tertinský 6, S.Brnčal 18, G.Unkovič, D.Gavaľa 14, M.Čobanov, V.Tkáč 9

Za hostí : Ferko V. 7, Fiut R. 6

Najbližšie cestujú Michalovčania do Komárna a Bratislavy začiatkom nového roka. Na domácej palubovke sa opäť predstavia cez víkend 20.-21.1.2018. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.