Juniori cez víkend len s jednou výhrou

Publikované Sunday, 22. 4. 2018 o 22:07

Vo víkendových domácich zápasoch chceli Orli potvrdiť stúpajúcu formu. V sobotu aj v nedeľu odohrali dobré zápasy. Pre chorobu chýbal Samo Brnčal. Kvalitný súper síce pricestoval so siedmymi hráčmi, ale na jeho výkone to nebolo badať. Domáci hrali výborne a viedli až do začiatku štvrtej štvrtiny. Stratou koncentrácie dovolili súperovi chytiť sa a dokonca skórovať 3 krát za tri body. Tieto zbytočné chyby stáli domácich víťazstvo. Bratislavčania si zo šťastím vezú zo Zemplína všetky body.

1.BK Michalovce – MBK Karlovka Bratislava           72:80  (46:38), štvrtiny (20:22, 26:16, 17:19,9:23)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 26, M.Demko 2, M.Pirkovský 25, D.Pliško 12, M.Lustig, R.Harman, G.Unkovič, D.Gavaľa 2, V.Tkáč 3, D.Tertinský 2, Lopuch

Za hostí : Horman M. 23, Kadúch F. 19,

V druhom zápase čakal na domácich súper z Komárna. Tabuľkový sused s ktorým sa domáci pobili o jedenástu priečku v tabuľke. Aj v tomto zápase Michalovčania od začiatku viedli a náskok si udržiavali. Aj tu sa síce nevyhli strate koncentrácie no dokázali reagovať a vrátiť sa do duelu. Udržali si náskok z prvého polčasu a zaslúžene vyhrali. V Orlov je v posledných zápasoch badať zlepšenie v hre no so súpermi sa musia vyvarovať zbytočným stratám lôpt i koncentrácie. V oboch zápasoch sa snažili a zahrali dobre v domácom drese kadeti ročníka 2001, aj keď celú sezónu hrajú so starším ročníkom. V dnešnom zápase sa chytil aj Martin Demko, ktorý pomohol nielen bodmi, ale dokázal doskočiť 10 lôpt. Bodovo aj v bojovnosti vynikol Dávid Pliško autor 23 bodov a 7 ziskov.

1.BK Michalovce – BK Junior Komárno        73:64  (42:27), štvrtiny (24:14, 18:13, 14:16,17:21)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 15, M.Demko 10, M.Pirkovský 21, D.Pliško 23, M.Lustig, R.Harman, G.Unkovič, D.Gavaľa 2, V.Tkáč 2, D.Tertinský, Lopuch

Za hostí : Kohút P. a Konc A. po 16, Rekeň D. 15,

Najbližšie sa Michalovčania predstavia v záverečnom dvojkole začiatkom mája v Žiline a Považskej Bystrici. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 22. 4. 2018 o 22:07
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 23. 4. 2018 o 10:47