• Tlač
  • Email

Na úvod sezóny starších žiakov dvojzápas s Aboviou Košice

Publikované Friday, 12. 10. 2018 o 21:20

1.BK Michalovce – Abovia Košice   68:106 (39:47), štvrtiny (23:23, 16:24, 17:27, 12:32)

Abovia Košice - 1.BK Michalovce    88:60 (46:24), štvrtiny (16:17, 30:7, 20:18, 22:22)

Súťaž Starších žiakov sa hrá celoslovensky rozdelená v dvoch skupinách na Východ a Západ.  V skupine odohrali orli dvojzápas doma a následne v Košiciach proti Abovii Košice. V domácom zápase hrali orli nebojácne a od začiatku sa presadzovali cez vysokých, ale pomalších hráčov Abovie. Predviedli pekné akcie aj rýchle protiútoky. Zápas bol vyrovnaný až do polovice tretej štvrtiny. Tam už domáci nedokázali ubrániť najmä najlepšieho hráča hostí, ktorý sa presadzoval najmä spod koša. Domácim chýbali i sily a pribúdali fauly. Náš súper si vytvoril náskok a po striedaní za zápas už len dohrával.  Orli odohrali pekný a bojovný zápas a nevzdávali sa ani za nepriaznivého stavu. V minulej sezóne proti tomuto súperovi vysoko prehrali. Nateraz síce prehrali no vidieť progres v hre družstva. Veríme, že bojovný a dobré výkony orlov budú pokračovať.

Následne 10.10.sa odohrali starší žiaci 1.BK Michalovce svoj druhý zápas sezóny proti Abovii Košice. Vstup do zápasu bol na oboch stranách výborný a skóre bolo po prvej štvrtine vyrovnané. V druhej štvrtine nastal obrat, domáca päťka s výškovou prevahou si vytvorila dostatočný náskok a hosťom dovolila skórovať len 7 bodov. V ďalších štvrtinách bol zápas znova vyrovnaný, ale náskok z druhej štvrtiny si Košičania udržali až do konca zápasu. Aj napriek silovejším a vysokým hráčom domácich odohrali výborný zápas. Družstvo viedol Lukáš Jäger. V zápasoch s Košicami Michalovčanom výrazne chýbali vysoký hráči Kokoš a Koščák. V oboch zápasoch odohral výborný zápas Paľko Hakala.

Najlepší strelci : Mi : M.Jasovský 17, P.Hakala 11, D.Bujdoš 11,  KE : Šedivý 45, Haus : 45

Najlepší strelci : Mi :  P.Hakala 18, T.Pončák 13, A.Bujdoš 12

Nastúpili : Ľ.Mészáros, S.Ivančo, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, A.Bujdoš, D.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, R.Kolesár, M.Štefan, D.Tertinský

14.10. a počas víkendu 17.-28.10. cestujú orli na zápasy vonku. Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia až v sobotu 10.11.2018 proti BKM Iskra Svit ´A´ o 11:00 a v nedeľu 11.11. o 12:15 proti BK MŠK Kežmarok. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Kompletná zostava 1. BK MICHALOVCE: Ľ.Mészáros 168cm/57kg, D.Bujdoš 158/47, S.Ivančo 157/40, M.Demko 174/58, P.Hakala 166/43, S.Serenčko 168/58, M.Jasovský 171/55, D.Tertinský 153/55, A.Bujdoš 173/63, T.Ragan 176/49, T.Pončák 172/56, M.Koščák 176/66, M.Mattina 162/55, R.Kolesár 164/42, R.Kudrík 154/39, F.Tomáš 161/52, R.Kokoš 188/93