Juniori porazili Svit

Publikované Sunday, 14. 10. 2018 o 06:37

1.BK Michalovce - BKM Iskra Svit    84:56  (55:27), štvrtiny (31:11, 24:16, 22:12,7:17)

Po dobrých výkonoch v Žiline nastúpili Michalovčania v prvom zápase víkendu doma proti Svitu. V minulom ročníku oba zápasy so Svitom prehrali, hoci doma len tesne o 4 body. Tentoraz od začiatku nenechali nič na náhodu. Nastúpili v bielych dresoch a koncentrovane v základnej zostave Kincel, Lustig, Pirkovský, Pliško, Brnčal. Vydarenými kombináciami a rýchlym protiútokom zaskočili súpera a hneď po prvej štvrtine si vytvorili 20 bodový náskok. Hral sa rýchly a divácky atraktívny basketbal,. Domácim padlo takmer všetko a nestaviteľný bol Kincel, ktorého nachádzali prihrávkami spoluhráči. 2 trojky zaznamenal aj Maťo Pirkovský. Druhú a tretiu štvrtinu pokračovali vo výbornom výkone. V záverečnej časti nastúpili všetci hráči a súper mierne skorigoval. V tejto časti nepremenili orli vyložené príležitosti. Napriek tomu odohrali zápas výborne a kolektívnym výkonom prevalcovali svojho súpera o 28 bodov. Svit skončili v minulom ročníku juniorskej ligy o 2 priečky pred Michalovcami. Výhra s družstvom s extraligou mužov a celou mládežníckou pyramídou je pre klub veľmi cenná. Uvidíme ako sa im v nedeľu bude dariť proti Spišiakom a tretím družstvom minulej sezóny.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 30, M.Demko 4, M.Pirkovský 12, D.Pliško 12, M.Lustig 10, R.Harman, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 13, M.Podžuban 3

Hostia : Václav 13, Suchý 10

V nedeľu hrajú juniori doma so Spišskou Novou Vsou. Následne znova na domácej palubovke privítame v derby v piatok 19.10. o 18:00 KB Slávia Košice. Zápas sa odohrá v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 14. 10. 2018 o 06:37
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 14. 10. 2018 o 06:57